Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Stavba operne zdi

Autor: cafe racer
Datum: 25.07.2017 18:09
uživatel: 123131


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Mam pres cely pozemek kamennou zed. Je pres 15 metru dlouha a skoro 2 metry vysoka. Zed se stavela cca pred 40 roky a asi stylem, ze to je dobre a nejakou chvilku to vydrzi. Kameny se skladaly rovnou na hlinu. Beton mezi kameny sice nejaky je, ale jen jako ucpani diry, nikoliv kamen usazeny do betonu. Zjistil jsem,ze zed ujizdi. Sype se hlina mezerama. Zed neni stavena jen jednou "stenou" ale jsou asi dve za sebou.
Ma otazka je, co s tim aby to nespadlo. Staci vypadnuti jednoho kamene( jsou mezi nimi i volne kameny) a je zle.
Reseni me napada= vykopat zaklady a ztracene bedneni s roxorama vylevat betonem. Pri teto predstave mam husi kuzi, mix sem nezajede,takze vse rucne...
Zed se stavi rovne ci mirne naklonena proti teto zdi? A co prostor mezi novou zdi a kamennou? Jak velky odstup by mely od sebe mit? Prostor mezi pak take vylit betonem?
Moc otazek najednou,chapu. Ale potrebuji poradit.
Diky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Laďa Jaskva
Datum: 06.08.2017 11:58 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100179
reakce na ...
Dobrý den. Podle fotek není poznat, že by ta stěna ujížděla. Já bych ty fuky mezi kameny vyplnil betonem. Klidně to můžete dělat po částech. MIX určitě nebudete potřebovat.
S pozdravem Laďa

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.



 
 
Reklama