Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Požární odstup - ocelový přístřešek parkovací stání

Autor: Tomáš Trunec
Datum: 08.08.2017 15:39
uživatel: 125759


Dobrý den,
uvažuji o stavbě přístřešku parkovacího stání, který by zasahoval až na hranici pozemku se sousedem. Obávám se však mj. především dopadu požární odstupové vzdálenosti.
Nyní jsou na obou pozemcích postaveny RD, které mají k sobě okna. požadované požární odstupy byly dodrženy, nezasahují přes hranici pozemku (domy od hranice pozemku cca 3,5m, tj. celkem od sebe cca 7m)
Dotaz: pokud zvolím např. výstavbu ocelového přístřešku (tj. pro mě laika nehořlavý materiál), změní toto požární odstupy? Nebo lze předpokládat, že ocelový přístřešek je prostě nehořlavý, takže zůstanou požární odstupy tak jak jsou? Tj. nemusel bych provádět žádná protipožární opatření. Otázkou je poté asi i volba střešní krytiny - plechová.
Celková plocha přístřešku bude větší než 25m2, takže už by to muselo být na SP.

Děkuji za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama