Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Truhlikove reseni zelene strechy

Autor: Petr Becak
Datum: 09.08.2017 07:24
uživatel: 125767


Fotogalerie:

Chtel bych se zeptat jestli nekdo nema zkusenost se zjednodusenou verzi zakryti strechy extenzivni zeleni, popr. jen castecnym zakrytim strechy.
Planuji plechovou strechu s nizkym sklonem, na ktere budou take solarnimi panely. Po zhotoveni strechy bych dodatecne jen na plechovou strechu nebo jen jeji cast polozil geotextilii a na ni jen "truhliky" viz. prilozeny obrazek (nebo jine jestli mate nejaky tip) naplnene vespod sterkem (aby byly tezsi) a zeminou s netresky. Spodek truhliku bych provrtal aby mohla prebytecna voda odtekat stejne jak je to u normalniho kvetinace.
Vyhodou takoveho reseni je ze bude kdykoliv pristup ke strese, proste se akorat truhlik nadzvedne a opravi se strecha v pripade zatekani
nebo napr. v pripade ze budu potrebovat udelat prostup strechou. Budu mit pristup do podkrovi takze uvidim zespod jestli nekde neni nejaka netesnost, popr. presne misto netesnosti.
Klasicke reseni zelene strechy napr. system obracene strechy mi nenabizi moznost videt, kde presne dochazi k zatekani, navic se nechci spolehnout na kvalitu nebo nekvalitu svaru u svarovane folie po 20 letech.

Jake problemy vidite v pripade tohoto truhlikoveho reseni?
Ja vidim problem v tom ze by truhliky mohly odletet pri velkem vetru - zajistim je ale na okraji strechy olemovanim takze bych se toho nebal. Az netresky budou vetsi tak se vzajemne propletou, zarostou apod. takze to uz pak bude jednolita strecha a nebude hrozit ze nejaky truhlik zmizi...
Druhy problem bude ze cast strechy s truhlikama nebude pochozi protoze bych vahou asi rozdrtil truhliky ale s tim pocitam, po extenzivni zeleni se stejne normalne nechodi.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Martin Hrdlicka17.09.2020 12:38
Petr Becak17.09.2020 11:52
Martin Hrdlicka17.09.2020 11:29

Příspěvky
Autor: Martin Hrdlicka
Datum: 17.09.2020 11:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133038
reakce na ...
Dobrý den, Petře.

Mohu se Vás prosím zeptat, jak jste to nakonevc vyřešil?
Uvažuji o tom samém.

Děkuji Vám,
Martin Hrdlička

Autor: Petr Becak
Datum: 17.09.2020 11:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125767
reakce na ...
Zdravim, nakonec z projektu seslo, ted jsem akorat dodelal chatku s extenzivni strechou s difuzni folii jako pojistku kdyby doslo k protrzeni PVC folii - tj. klasicka skladba strechy krokve, difuzni folie, kontralate, na to celoplosne desky, pak geotextilie, 2 pvc folie 1+0.5mm, geotextilie, liapor, geotextilie, liapor+zemina, rozchodniky. Jinak doporucovana skladba by byla taky dobra z nopove folie ale mam zkusenost ze bez ni to taky rozchodniky davaji dobre.
Dejte pak vedet jestli to reseni s truhlikama funguje at se poucime ale kdyz se normalne na zelenou fasadu davaji kvetinace s rostlinama tak by to melo fungovat i na strese si myslim.

Autor: Martin Hrdlicka
Datum: 17.09.2020 12:38 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 133038
reakce na ...
Fotogalerie:
Ahoj, zdravím.

Určitě to funguje, protože jsem teď našel firmu, která to přímo dodává.
Dejte do vyhledávače ECOSEDUM PACK.
Všechny Vámi popisované výhody...snadno položit, snadno rozebrat.

Martin

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama