Izolace balkonu - skladba materiálů

Rubriky:

Reklama
PI Petr Indrák @petr.indrak před 6 roky13.08.2017 21:44:00
Izolace balkonu - skladba materiálů

Dobrý den,
rekonstruujeme balkon a budeme zateplovat po celé ploše. Nyní jde o betonovou desku ( pod ní je jídelna v přízemí ), na ní izolace z ipy a betonový potěr. Z betonového potěru jsem odsekal dlažbu a už ji na balkonu nechci nikdy vidět... Při dlouhodobých deštích přes balkon i přes izolaci ipou stejně mírně zateče - proto chci finální povrch řešit pochozí hydroizolační folií Fatranyl 814. Bylo mně řečeno "nalep extrudovaný polystyren a na to rovnou folii + potom dlažba s pokládkou na terče bez lepení". Mně osobně se to moc nezdá bez roznášecí vrstvy mezi polystyrenem a folií. Vidím to na polystyren, na polystyren pak Cetris desky po celé ploše a až potom folie. Bude to takto vhodné? Představa je nalepit 6 cm XPS a na něj 16 mm Cetris desky s polodrážkou, pak folie. Mohu to takto udělat? Jestli ano, pak ještě hlavní dotaz - Cetris desky k polystytrenu lepit celoplošně nebo ne? Nebo jen místy prokotvit do polystyrenu případně až do balkonové desky? Všude na netu jsem našel roznášecí vrstvu jako plovoucí, ale vždy se jednalo o vnitřní podlahy, na balkonu se mně to nepozdává z důvodu spádu atd... Rozměr balkonu je 5x3 metry, Cetris desky bych nejraději nalepil celoplošně s dilatační spárou u stěny domu. Balkon není příliš využívaný, v létě párkrát pověšení prádla...

Tak, teď mně to, prosím, potvrďte nebo zkritizujte :-)

p.s. schodek u balkonových dveří je 13 cm, tlustší XPS tedy dávat asi nebudu, abych měl do budoucna rezervu dát případně tu dlažbu na terče...

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

1 odpověď

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.