Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Dotaz k výměně kotle

Autor: Roman Hlavatý
Datum: 21.08.2017 10:24
uživatel: 125843


Dobrý den, mám dotaz k výměně plyn. kotle. Mám v RD plyn. kotel DAKON, 24 kW- COMBY, stáří cca 15 let a uvažuji o výměně za kondenzační PK. Úplně se v kond. kotlech neorientuji a proto by mne zajímalo, zdali jsou na trhu i kondenzační kotle TURBO, nebo se instalují jen do komína. Dále by mne zajímala úspora mezi kond. kotlem a mým starým kotlem ( je li skutečně 20-30 %). Je-li vůbec výměna v mém případě úsporná. Vytápím jednopodlažní RD s podkrovým o obytné ploše cca 150 m2. Dům je zateplený, plastová okna, deskové plechové radiátory, rozvod vody v CU trubkách. Tepelné ztráty domu jsou 7,5 kW. Jak sylný kond. kotel bych měl pořídit. Děkuji za odpověď.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 21.08.2017 10:56 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
- Kondenzační kotel pracuje s přetlakem spalin a je laicky řečeno každý TURBO. Jenom jsou přísnější kritéria na provedení spalinové cesty.
- To kolik ušetříte plynu záleží na mnoha okolnostech a nelze to bez znalosti otopné soustavy ale i zvyků říci. Možná by pomohla znalost roční spotřeby plynu.
Výkon kombi kotle (průtoková příprava TUV) je v podstatě dán potřebou na její ohřev. V případě ohřevu do zásobníku (to ale asi není váš případ) stačí kotel o výkonu 10 až 12 kW.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama