RD Rozvod tepla od kamen

Autor: Marek Šilhavík
Datum: 04.09.2017 20:07
uživatel: 125943


Dobrý den, rád bych poprosil o odborný názor.
Rád bych na rodinném domě pomohl plynovému kotli pomocí kamen na dřevo. S ženou pracujeme více - méně z domu, tj. můžeme si dovolit topit téměř celé dny jen těmi kamny (přikládat). Se dřevem také není problém.

Kamna chci umístit do 2.NP, do haly, viz obrázek. Kromě haly bych ale teplo rád využil i v ostatních místnostech. Zejména pokoje 1 (kuchyně s jídelnou), 2 (obývací pokoj) a 7 (ložnice). Jen podotýkám, že schodišťový prosto bude uzavřený a 5 je koupelna.

Poradíte co nejefektivnější a ekonomicky přijatelný způsob přenosu tepla. Bojím se, aby v hale nebylo 30°C a v ostatních pokojích 18°C. Pomohly by např. větrací mřížky nade dveřmi?

Také bych byl rád za nějaké typy na kamna. Zatím jsem vybral https://www.eshop-simecek.cz/p/true-north-na-nozkach ale přeci jen bych raději i něco levnějšího.

Do budoucna (výhledově 3 roky) chceme bydlení řešit v 1. NP a tam stavět krb, proto do kamen teď nechci příliš investovat.

Dům je starší, obvod duté cihly 45 cm, vnitřní příčky z cihel plných.

Děkuji za každý tip.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Šalý Jaroslav05.09.2017 08:31
Marek Šilhavík04.09.2017 20:08

Příspěvky
Autor: Šalý Jaroslav
Datum: 05.09.2017 08:31 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 118337
reakce na ...
Pro roznesení tepla po baráku existují i vzduchotechnické (rekuperační) jednotky pro teplovzdušné vytápění (některé i s možností regulace teploty - FRIGO-Air)

Autor: Marek Šilhavík
Datum: 04.09.2017 20:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125943
reakce na ...
Obrázek se nenahrál, zkusím znovu.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní nákladyTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Další plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavbě