Drenáž sklípku

Reklama
PH Přemysl Halabica @premysl.halabica před 6 roky06.09.2017 21:33:00
Drenáž sklípku

Dobrý večer,
chtěl bych se s Vámi poradit ohledně oddrenážování plánovaného sklepního prostoru který budu teprve "montovat" - jedná se o prefabrikované díly ve tvaru klenbového sklepa kdy k sobě jednotlivé díly krásně "lícují" a montáž probíhá tak, že se pouze zakope do určité hloubky - vybetonují se základové pásy a na to se dílce postaví k sobě - jsou tam železné plošky které se k sobě navzájem "povaří" a dále dle vyjádření dodavatele sklepa tak z vrchní strany spáry buď vypěnit PUR pěnou, betonem...cementovým lepidlem atd... a tyto spáry navíc poté přetáhnout lepenkou.....

My jde, ale o to jelikož je u nás pomerně vysoká spodní voda - cca v 1,5m a tento sklep bude mít základovou spáru cca v 1,5-2m tak mi jde o to jak nejlépe stáhnout vodu, abych do sklepa nechodil v gumákách popř. nemusel vymýšlet nějakou díru uprostřed sklepa na čerpadlo které bude neustále v chodu....

Po různých studiích na internetu jsem dospěl k názoru, že na úrovni základových pásů bych vysypal strusku - na ní položil žluté drenážní trubky kolem dokola celého sklípku a v jednom rohu dále spádoval dále do VSAKU který stejně budu okolo domu teprve zřizovat....

Dále mi ještě jeden kolega poradil na spodek základové spáry na který přijde položit tento sklep nalepit tzv. bentonitový pás - který nasává vodu a dokonale utěsňuje spoje tím, že bobtná díky vlhkosti.... není to zrovna levná záležitost ( cca 6m - 1600 kč ) -poradil mi, že by to dal pod celý spodek + cca 30cm navrch stěny ( podél spoje sklepních dílců... )....

Ještě dodám, že podlaha sklepa bude vysypaná nějakým štěrkem atd... mým cílem NENÍ SUCHÝ SKLEP - vlhkost uvítám! ale zase nechci tam mít půl metra vody :-) ještě dodám, že pozemek je v mírném svahu a dveře budou situovány po svahu nahoru ( když chci jít do sklepa musím jít "do kopce"... )

A já se ptám - bude to takto dostačující anebo byste to řešili jinak? Rád se nechám poučit....děkuji předem

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.