Jak udělat správně zděř?

Rubriky:

Reklama
PN Pepik Novak @pepik.novak před 6 roky16.09.2017 13:56:00
Jak udělat správně zděř?

Dobrý den,

půl roku naháním kominíka, aby mi udělal doma novou zděř do komína. Bohužel na mě stále "kašle". Tak jsem zkoušel obvolat asi 5 kominíků a nikdo nemá až do Vánoce čas.

Jsem tedy donucen se na to vrhnout sám a chtěl bych vás poprosit o radu, jak na to.

Přiložil jsem fotky, jak komín vypadá zevnitř. Očividně tam je nějaká napevno zabetonovaná roura (ASI keramická?).

Mé otázky jsou:
1. Je tam nějaká zákeřnost při napojování zděře? Stačí pouze udělat díru 120mm do zdi, pak tam vložit ocelovou zděř, tu zazdít maltou a hotovo?
2. Musím nějak napojovat zděř aby pevně těsnila k té rouře?
3. Mám použít ocelovou zděř? (tu běžně k sehnání...)
4. Plánuji použít 120mm zděř. Stačí udělat 120mm díru nebo je třeba udělat např. 150mm díru a do té zazdít 120mm zděř, aby to mělo okolo sebe maltu a ne jen cihly? (plánuji použít korunkový vrták do zdi, takže ta díra bude přesně velká)
5. O jaký typ vložky se jedná? Kdybych se někoho ptal, tak ať to správně označuji.

Moc děkuji za pomoc a případné další rady.

Váš Pepík

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

0 odpovědí

Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.