Odvětrání koupelny - umístění klapky

Autor: Jan Vojíř
Datum: 19.09.2017 07:41
uživatel: 126069


Dobrý den, prosím Vás o radu.

V podkroví RD bude ve stropě koupelny ventilátor (Decor 100CZ), od toho bude pokračovat kolmo vzhůru přes nezateplenou půdu plastové potrubí (délka asi 60cm), které bude zakončeno v odvětrávací tašce (sedlová střecha). Těchto 60cm potrubí plánuji tepelně izolovat "mirelonem" na odpadní potrubí. Do potrubí chci vložit zpětnou klapku a nejsem si jistý, jestli je lepší umístění přímo za ventilátorem, nebo až těsně před odvětrávací taškou (v tomto místě ještě bude na potrubí izolace).
Řeším to kvůli možnému vzniku kondenzátu, jelikož dříve byla odvětrávací taška o kus dále, potrubí delší, hliníkové a nezateplené a s tím byly problémy. Klapka byla tehdy dole, ještě ve vodorovné izolaci stropu koupelny.

Předem díky za rady, Jan.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží