Ukončení vs zaslepení vodiče ?

Autor: Jirka Horak
Datum: 22.09.2017 19:55
uživatel: 110984


Dobrý den, chtěl bych se zeptat, mam od HDO přijímače veden kabel do sklepa k bojleru a tepelnému čerpadlo do jističové skříňky. Dva vodiče z kabele HDO jsou připojené, modrý vodič TUV "bojler" a zelenožlutý TČ "tepelné čerpadlo". Hnědý vodič není připojen a je nechán volně ukončený "ustříhnutý" ve skříňce. Otázka měl by být volný "hnědý" vodič z kabele HDO nějak zaslepen aby neudělal nějaký zkrat či jinou neplechu ? Děkuji za názor či zkušenost.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Zdenek Hejčl
Datum: 28.09.2017 23:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105603
reakce na ...
Zelenožlutý je vyhrazen pro ochranný vodič PE.
Musí být použit hnědý pro ovládání TČ a zelenožutý zaizolovat, nebo ukončit ve svorce.
Ano, to je další případ amatérismu zhotovitele...

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží