OSAZENI HS PORTALU - MOZNA KONDENACE - PURENIT

Autor: Michal Stehlik
Datum: 28.09.2017 12:07
uživatel: 126143


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2 obrázek č. 3 obrázek č. 4 obrázek č. 5 obrázek č. 6
Dobry den,

chtel bych vas pozadat o radu.
Mame hlinikovy HS portal www.schueco.com/web2/cz/architekti/vyrob...ik/schueco_ass_70_hi

Portal ma ram siroky 16cm, uprostred je preruseni tepelneho mostu. Skladba ramu je tedy cca. 6,4cm hlinik, 3,2cm preruseni tepelneho mostu, 6,4cm hlinik (viz. rez v priloze).

Portal je ulozeny na 2 purenitovych deskach. Desky jsou vzdy pod hlinikovou casti. Obe desky maji tloustku 4cm. Jsou osazeny k hrane preruseni tepelneho mostu, tedy je mezi nima vzduchova mezera presne 3,2cm. Portal je predsazeny ven o cca. 9cm. Tzn. 7cm ramu je ve “spalete”, zbytek trci ven (predel tepelneho mostu + druhy hlinikovy profil).

Tedy jedna purenitova deska stoji cca. na hrane zakladove desky (temer zalicovana s obvodovym zdivem - Porotherm Profi, 30cm), pak je vzduchova mezera (uz vne domu) a druha purenitova deska (osazena na L konzolich).

My jsme schopni zateplit Purenit z boku, zespoda, zepredu, ale tak jako tak, nam tam zustane ta 3,2 cm vzduchova mezera vne domu, mezi purenity.

Dozor se boji, ze uvnitr domu bude cca. 21ºC, venku bude v zime treba -10ºC. My sice eliminujeme veskery chlad zespodu, z boku a zepredu extrudovanym polystyrenem na soklu, nicmene rosny bod by mohl vzniknout ve vzduchove mezere mezi purenity, kde se potka teply vzduch ze vnitr budovy (vyhrivane podlahovym vytapenim) a studeny vzduch prochazejici skrz predel tepelneho mostu, ktery neni ulozen v izolantu (ale sedi na vzduchove mezere mezi deskami purenitu), tedy zacala by se tam v zime srazet voda, ktera se nema kam vyparit (vnejsi purenit bude pretazen zpetnym spojem hydroizolace?

Ja jsem na netu nasel, ze se pod to dava vetsinou sendwich - purenit, xps, purenit, coz problem resi, to se u nas bohuzel nestalo a xps uz tam nenatlacim (slo by spodem, ale tim ze prvni purenitova deska je lehce uvnitr domu, vznikla mezera je jen cca. 2,5cm).

Stavebni firma by to vypenila montazni penou, dozor se boji, ze kdyz se tam bude delat rosny bod a kondenzovat voda, bude to s penou jeste horsi, neb pur pena absorbuje vlhkost (jeste jsem teda nasel tohle: eshop.honter.cz/admin/files/ModuleItem/35-40-froth-pak-low.pdf). Oknar by to nechal jak to je, tedy s mezerou.

Co tedy s tim? Vypenit, nebo nechat. Dozor rika, kdyz to nechame a bude to zlobit, pristi rok se to muze otevrit a vypenit.
Ja si ale pak rikam, ze kdyz to bude delat problem se vzduchovou mezerou, tedy bude se srazet voda, pak to bude delat problem i kdyz se to dodatecne dopeni, tedy bude to stat penize na vic, ale defacto problem nevyresim…

Moc Vam dekuji,
Michal Stehlik

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czModerní dům s tradičními prvky a velkou garážíČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru města