vložkování komínových průduchů

Rubriky:

Reklama
FB František Brázdil @frantisek.brazdil před 6 roky01.10.2017 17:21:00
vložkování komínových průduchů

Dobrý den, děkuji za odpovědi. Svůj dotaz chci upřesnit - kotel Thermona ještě několik let přežije zásobník ARISTON, který bude nutné vyměnit velmi brzy. Tedy zúžím svůj původní dotaz - musím při výměně plynového ohřívače vody ARISTON za naprosto stejný výrobek mít vložkovaný komín a revizní zprávu od kominíka ? Děkuji za odpověď Brázdil

Dobrý den, mám atmosférický plynový kotel Thermona a zásobníkový plynový ohřívač vody ARISTON, které jsou zaústěny do komínových průduchů tvořených vložkami SCHIEDEL (stavba v roce 1990). V blízké době mě čeká výměna obou. Doslechl jsem se, že podle předpisů EU se už musí instalovat pouze kondenzační kotle - zakládá se tato informace na pravdě ? Dále že při volbě kondenzačního kotle je nutné vždy "vyvložkovat" komínový průduch. Totéž údajně platí, pokud budu za dosluhující ohřívač vody ARISTON znovu připojovat naprosto stejný nový ohřívač vody - tzn. povinnost "vyvložkovat" komín a před odborným uvedením do provozu mít i revizní zprávu od kominíka. Na základě jakých předpisů je tato povinnost stanovena pro kotel i ohřívač ? Jaké jsou stanoveny parametry pro vložkování komínu - materiál, apod. Děkuji za odpověď Brázdil

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.