vyrovnání základové desky před pokládkou polystyrenu

Autor: Michal Tomášek
Datum: 04.10.2017 11:19
uživatel: 126183


Dobrý den,
prosím o radu k náseldujícímu:
Mám od vylití nerovnou zákl.desku (v některých místech až 4cm), kdy je již po omítkách a potřebuji pokládat polystyren do podlahy, trubky teplovod. topení a následně zalít.
Celoplošně je natavena hydroizolace a nyní řeším zda nějakou samonivelační stěrkou nebo pouze polystyrenovými klíny (případně řučně odřezky polystyrenu) dorovnat do roviny??
Celková skladba od současné hrubé podlahy až po finálovou krytinu je 23cm, což nevím zda není příliš na rovnání polystyrenem ve více vrstvách?
V případě, že by se rovnalo stěrkou, je možné ji vylít přímo na hydroizolaci a dál na stěrce již hydroizolaci neřešit?
Mám zvolit klasický EPS nebo nějak stabilizovaný (či jinak pevnostní) polystyren v případě, že jde o klasicky zatežovanou podlahu RD?

Děkuji MT

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Špaček
Datum: 01.02.2018 13:02 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121222
reakce na ...
Zdravím,

pokud máte dobře udělanou hydroizolaci, tak už ji není třeba dále řešit (mimo např. koupelen, kde se dělá hydroizolační stěrka pod finální krytinu a stěny).
Pokud budete skládat polystyren, tak do nerovností podkládat celoplošně, protože pokud desky podložíte např. jen v rohách, tak za chvilku začnou sedat, což může způsobit velké namáhání roznášecí vrstvu/bet. mazaniny až by praskla. Zvláště u krajů místnosti, kde budou např. skříně či kuch. linka a je větší požadavek na tuhost skladby podlahy.

Pokud máte velké nerovnosti, tak bych je vyrovnal např. 1cm, 2cm deskami EPS 100, nebo EPS 150. Do RD mimo garáže nemá vyšší pevnost cenu. Pokud se jedná o malé nerovnosti, je doporučováno ukládat celoplošně do vrstvy lepidla.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí