lepidlo, perlinka a štuk vs. starý kamenný barák

Autor: Jan Indra
Datum: 06.10.2017 11:58
uživatel: 126204


Dobrý den,
prosím poraďte vhodný postup opravy omítek ve starém (převážně) kamenném baráku. Omítky jsou z většiny soudržné a dobré, máme ale vysekanou elektriku a částečně i větší plochy (otlučení omítky kvůli šalování betonů jako podkladu pro trámový strop) a malba se místy dost loupe (hlavně strop). Díry se zašpricují a zahážou vápennou, u obvodu konstrukce perlitovou omítkou. Jak ale nejlíp celkově opravit místy nerovné a nevzhledné zdi. Je vhodné použít plošně stavební lepidlo s perlinkou a následně přeštukovat? Omítky by se tím celkově pěkně zatáhly, srovnaly a bylo by to jednolité. Už jsem to někde dělal, ale nevím jestli je to vhodné kvůli vlhkosti. Slyšel jsem řadu protichůdných rad, od toho že je to nejlepší řešení až po to že se tím zdi uzavřou pro vlhkost a budou pak mokré. Barák je sice 130 let starý, ale je poměrně suchý, problémy s vlhkostí zdí jsme neměli. Spíš mám při obnažení zdí dojem, že to není zeď spojená maltou, ale pískoviště. Navíc se teď jedná o první patro. Současně se zateplují stropy s použitím parotěsu. Bude v našem případě vhodné použití té perlinky s lepidlem, nebo nás s tím čekají nějaké velké problémy? Existuje i možnost místo lepidla použít v kombinaci s tou perlinkou nějaký difúznější sádroštuk, sádrovou omítku nebo tak něco?
Díky za radu,
Honza I.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí