izolace domu ,zarostlý odvod okapu

Autor: Karel Hlobil
Datum: 07.10.2017 20:06
uživatel: 119494


Dobrý den,
začal jsem vykopavat staré betonové trubky ,které sloužily jako odvod okapu a jsou úplně zarostlé, dam místo nich plast,ale už bych ho asi netahl podél domu,ale jen odtáhl na spodní zahradu a tam vykopal vsak.
Máte někdo zkušenosti?
Zadruhé když už jsem odkopal půlku zdi domu až skoro pod základ,říkám si jestli zeď neodkryt celou a nedat tam tu černou fólií proti vodě.
Má cenu jen samotná folie????
Poslední otázka je ta,jestli vracet k domu zase tolik hliny.Dům má čedičový sklep a zemina cca do 1 m sklepa,řekl bych,že dříve byla níže a zvedla se poté co tam měla babička 60 let skalku a hlína tam samovolně vznikala.
Stojím před otázkou,když bude dům o cca 20 cm míň zasypán tak bude lépe dýchat,ale asi zase lépe promrzat????
Dum stojí v mírném svahu a zeď o které mluvím je vlastně co nejníže, tudíž by měla voda mít snahu odtékat dále od domu z kopce a né se hromadit u domu.
Asi to tak i je,jelikož když jsem dnes kopal tak hlína byla krásně sucha a úplně Prášila a to včera a predevcirem pršelo.
Otec má strach,aby dům díky folii nevysch moc a vlastně mu to po 100 letech co je sklep metr v zemi neuskodilo a nezacal pracovat.
Předem všem moc dekuji Hlobil.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018