Funkční vyplnění a zateplení prostoru pod chatou.

Rubriky:

Reklama
BZ Břetislav Zientek @bretislav.zientek před 6 roky11.10.2017 09:53:00
Funkční vyplnění a zateplení prostoru pod chatou.

Dobrý den, prosím o radu ohledně funkčního vyplnění a zároveň zateplení prostoru pod chatou. Dřevěná chatka o rozměrech 450x600cm stojí na 12-ti beton. patkách cca 15cm nad volným terénem (pouze holá, tvrdá zemina bez hydroizolace). Dřevěný podlahový rošt je na šíři 450cm tvořen fošnami 5x24cm s roztečí po 50cm a je shora zaklopen velkoplošnými panely překližky 12mm a finálními smrkovými palubkami 28mm. Pod překližkou je mezi fošnami izolační vata 12cm, ale ta je pouze co 50cm „podepřena“ dř. latěmi. Po pěti letech již tato izolace začíná propadávat skrz latě až na zem (vítr, vlhkost, hlodavci atd.) a brání přirozenému proudění vzduchu. Podlahový rošt totiž nebyl celoplošně zaklopen i zespodu!! Z čelní strany chaty mám do výše podlahy udělané kamenné zápraží, které bych určitě chtěl dodělat podél celé chaty. Doposud provětrávaná vzduchová mezera po obestavbě zápražím již nebude funkční a pravděpodobně nastanou problémy kvůli odvodu zemní vlhkosti. Otázka zní : jak funkčně vyplnit vzniklou mezeru mezi podlahou a terénem? Možnosti : (které mě napadají jako laika) 1. Demontáž palubek, překližky a stávající izolace, položení izolace proti zemní vlhkosti, navezení kameniva, vyřešení záklopu zespoda, vložení nové izolace a montáž nové podlahy (velice pracné, cenově náročné – krajní řešení). 2. Vyplnit tuto mezeru pomocí injektáže stříkané tvrdé izolační pěny skrz podlahu (dokonalé vyplnění všech dutin, ztužení konstrukce podlahy, izolace od zemní vlhkosti – jednoduché, rychlé ale vysoká cena). 3. Vyplnění celého prostoru bočními mezerami granulátem z pěnového skla (izolace od zeminy, nenasákavost, izol. vlastnosti, trvanlivost – nedokonalé vyplnění celé dutiny). 4. Kombinace bodu 2 a 3. Do výše podl. fošen (cca 15cm-3,9m3)) vysypat pěnosklem ,případně kamenivem a shora zbylou mezeru vyplnit tvrdou pěnou (12cm-cca 2,8m3). Jde mi hlavně o trvalé vyřešení ochrany dřevěného rámu zespod podlahy. Případné lepší zateplení a ztužení podlahy bude ovšem vítáno. Věřím, že se zde najde vhodné řešení pro můj problém a tímto Vám předem děkuji za případné poznatky, rady a řešení. Zientek

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

3 odpovědi

Zobrazit všechny reakce
Reklama
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.