Konstrukce stropu

Autor: Nikola Dusková
Datum: 19.10.2017 08:54
uživatel: 126288


Ráda bych se na Vás obrátila s dotazem na skladbu dřevěného trámového stropu, věřím tomu, že se touto problematikou již někdo také zaobíral. Takže k věci, řešíme skladbu stropu - nakonec jsme dělali dřevěný trámový strop, kdy nosnou konstrukci tvoří smrkové trámy 160/260mm - osová vzdálenost 500mm, na které přišla OSB deska v tl. 24mm - řešíme zda teď bude lepší provést suchou skladbu - tzn, izolace, rošt a křížem dvojmo prošroubované OSB desky + finální nášlapná vrstva, nebo použít tuto skladu, která se nám i kvůli toho že dvě místnosti budou opatřeny podlahovým topením zdá lepší : kročejová izolace, PVC fólie, litý samonivelační potěr + podlahové topení, finální nášlapná vrstva (dlažba, plovoucí podlaha..)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jiří Kubíček19.10.2017 15:28
Nikola Dusková19.10.2017 15:06
Jiří Kubíček19.10.2017 14:54
Nikola Dusková19.10.2017 14:17
Jiří Kubíček19.10.2017 13:01

Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 19.10.2017 13:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, jestli to dobře chápu, tak se jedná o konstrukci mezi dvěma vytápěnými prostory a ještě se rozhodujete, zda to udělat s podlahovkou (první možnost je bez podlahovky). U takové konstrukce se musí řešit především akustické vlastnosti, tedy útlum kročejového hluku a vzduchová neprůzvučnost. Nevím, kolik místa máte na celou skladbu podlahy nad OSB deskami, a zda chcete dělat ze spodní strany přiznané trámy, nebo lze prostor mezi trámy vyplnit, ale vzduchovou neprůzvučnost byste měli řešit pomocí 10-15 cm minerální izolace, tedy asi nejlépe pod OSB deskami mezi trámy. Další věcí je, že příčky nad touto konstrukcí musíte ukotvit k podkladní vrstvě, tedy k těm OSB deskám na trámech, nelze příčky kotvit na plovoucí roznášecí vrstvu, ta se dělá v každé místnosti zvlášť a je potřeba řešit útlum kročejového hluku.

Co se týká první možnosti, tam trochu nechápu, k čemu bude nějaký rošt. Plovoucí roznášecí vrstva by měla mít dilataci kolem stěn a nesmí být k ničemu připevněna, takže by měla na OSB desky přijít kročejová izolace (3-5 cm) a na ní položit roznášecí vrstvu ze dvou vrstev slepených a sešroubovaných OSB desek. Jestliže je potřeba řešit větší navýšení podlahy, tak zbytek se může doplnit podlahovým EPS. U druhé možnosti s podlahovkou musíte taky řešit připevnění trubek, takže buď použijete systémovou desku (v případě místa jen na kročejovku to bude systémovka s integrovanou kročejovou izolací) nebo když na to bude místo, položíte na OSB desky nejdříve kročejovku, na to minimálně 5 cm podlahového EPS a k nemu už můžete přes PE fólii trubky podlahovky příchytkami přidělat. Ještě existuje možnost přidělání trubek ke karisíti (v případě betonu, u anhydritu nebo samonivelačního potěru tato možnost odpadá), ale to je spíše taková nouzovka.

Autor: Nikola Dusková
Datum: 19.10.2017 14:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126288
reakce na ...
Fotogalerie:
Ano chápete to dobře, jde o konstrukci stropu, mezi dvěma vytápěnými prostory, podlahové vytápení tam manžel chce do koupelny a na chodbu, kde je velký otevřený prostor a má strach, že by nebyl vytopen. Jedná se mu o to, že jak budou dole v 1.NP vylívat podlahu, že by se při jednom kroku udělalo i druhé patro, nicméně pořád váháme zdali to tak je správně a jestli to nemůže i při správném postupu vypraskat, vydrolit se, či jinou neplechu napáchat. Jinak podhled bude zavěšený SDK, kde nad ním a tedy mezi stropními trámy bude izolace, nad OSB deskami máme v plánu dát ISOVER N v tl. 40mm (více nás nepustí poslední schod a tedy budoucí čistá podlaha) na něj by se dala PE fólie, oddilatovalo by se to kolem stěn a následně zalilo anhydritem. Na statiku stropu to nebude mít vliv, to již máme potvrzeno statikem, spíše jak jsem psala, máme strach, aby to nevypraskalo, dřevo je přece jen materiál, co neustále pracuje.
Obrázek o hrubé představě stropní (podlahové kce)

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 19.10.2017 14:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Co by mělo praskat nebo se vydrolit ? Ta anhydritová roznášecí deska bude jen volně položená na kročejové izolaci s dilatací kolem stěn, nevidím důvod, co by na té desce mělo praskat.

Autor: Nikola Dusková
Datum: 19.10.2017 15:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126288
reakce na ...
Tak teď jste mě upřímně velice uklidnil a potěšil :-) znamý (stavař) mi tvrdí, že je to dřevo, bude to pracovat a může se zvedat, takže sebou vezme i desku a vypraská. Našli jsme hodně vzorových skladeb, ale chtěla jsem se ujistit :-)
Moc Vám děkuji za Váš čas a hlavně příspěvek, jste hodný

Autor: Jiří Kubíček
Datum: 19.10.2017 15:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Ale ta deska je plovoucí a s dilatací kolem stěn, není tedy s ničím pevně spojena, proto jí podle mne nic nehrozí.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí