Přetlak v odpadu

Autor: petr nemcik
Datum: 21.10.2017 01:21
uživatel: 112750


Dobrý den, prosím o radu. Pod dřezem mi tekl odpad, který jinak odtékal uspokojivou rychlostí. Byl tam lepený spoj v novoduru 50 mm, který netěsnil a i přesto, že byl ve svislém vedení, tekl. Novodur jsem vyřezal, vyčistil koleno pod ním, osadil manžetu - redukci na 40 mm (zatěsnil tmelem), nové koleno HT a připojil sifon. Od té doby to neodtéká. Resp. cca půl dřezu za půl hodiny. Vedení v okolí toho, kde jsem pracoval, je čisté, není ucpané nečistotami ani tmelem, je těsné. Pokračuje dál ve zdi a asi po cca 2m je zaústěno do litinové odpadní roury (dům z padesátých let, vše zazděno, bez revizních otvorů, bez "stupaček" v šachtici). Můj dohad je, že netěsností v lepeném spoji se vyrovnával přetlak a voda odtékala. Nyní je to těsné, tak to neteče. Dotaz zní, co tam může být špatně, když voda předtím odtékala = není to přicpané (odpad jde i profouknout, během práce jsem dokonce cítil nějakou aviváž či co, sousedka nad námi asi prala...?). Jakmile ale nemá kam utéct tlak, neteče to. Předpokládám, že na stejnou stoupačku je připojena i vana a umyvadlo, které odtékají normálně.. Dřez má ale asi samostatnou větev až ke stupačce. Jak z toho ven?
Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: petr nemcik
Datum: 21.10.2017 11:01 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 112750
reakce na ...
Tak vyřešeno. Zdá se, že netěsnost opravdu pomáhala odvzdušnit vedení ke stoupačce. To se pak naplnilo odpadní vodou a při dosažení hladiny až k netěsnosti to rosilo, ukapávalo. Celé to vytvářelo dojem, že to neodtéká nijak zázračně, ale odtéká. Projel jsem to perem a teď to fičí jak po dálnici. Hrozně mě mátlo to vyrovnávání přetlaku. Přitom to bylo tak jednoduché.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czPokládka koberce na podložku. Metoda napínání do obvodových lištOslavte světový den vody! Navštívit můžete spousty akcí, můžete i pomoci!Aplikace fermacell Store finder pro rychlé vyhledání prodejnyRadiátory Kermi na veletrhu Aquatherm 2018