vlhkost zeď

Autor: Jan Jaroš
Datum: 21.10.2017 11:21
uživatel: 126299


Fotogalerie:

Dobrý den,

podědil jsem starý dům ve špatném stavu. Je přilehlý k opukové hradební zdi, ze které jde přes nosnou zeď trámů (směs cihel, bláta, buchet,..) vlhkost. Je v návrhu udělat vnitřní drenáž u paty nosné zdi. O základech zatím nemám tucha, sondu jsem tam ještě nedělal. Počítám, že žádné nebudou. Co si o tom myslíte? Jak problém řešit?

Mrkněte na zákres.
Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: David Šotkovský
Datum: 24.10.2017 07:41 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 116890
reakce na ...
Dobrý den,

dle mého názoru Vám drenáž na vnitřní straně zdiva úplně nepomůže. Přece voda stékající shora mezi hradební zdí a zeminou bude prosakovat do nosné zdi tak jako doposud. O tom, že je dole drenáž nebude nic vědět. Nejlepší je odkopat zeminu, izolovat hradební zeď, provést svislou drenážní vrstvu a líniovou drenáž umístit u paty hradební zdi. Doporučuji přizvat odborníka přímo na místo. Takto je to jen hádání s nejasným výsledkem.

Hezký den.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu