Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Zkušenost s českou regionální energetikou

Autor: Lucie Šturalová
Datum: 23.10.2017 12:46
uživatel: 126312

Dobrý den,
tchyně se stala obětí firmy Auctio energy = AE, kdy Vám NEZÁVAZNĚ udělají aukci na nejlepšího dodavatele elektřiny. Nejlepší podle AE je česká regionální energetika = ČRE. 18.9 byl u tchyně obchodník, k 5.10 poslali smlouvu,že gratulují 22.10 ukončí nynějšího dodavatele má/měla ČEZ a od 23.10 bude dodávat elektřinu ČRE. Do toho dnes volala nějaká ženská z ČEZu, že přijde odečíst elektroměr - tak jsem volala do ČEZu - prý to není možné,že by to byl někdo od nich,že to není standartní postup. Odstoupení od smlouvy a nějaké další formuláře jsme poslali 13.10.2017 tzn. 8dní po přijetí -smlouvy-. Doporučeně, s doručenkou. Dopis logicky nebyl převzat- proč asi? Volala jsem tedy do ČRE a paní mi sdělila, že to jde přes x lidí ten dopis a že je pozdě něco vypovídat, a že máme zaplatit sankci 10tis - no nevím, ale není to jejich problém, že si to nepřevzali dříve? Volala jsem ještě na ERU, kde mi bylo sděleno, že mám dokumenty zaslat tam, že by se to mohlo řešit, ale další pán z ERU mi řekl,že je to zbytečné, že se nedá nic dělat a máme čekat na zdražení a pak smlouvu vypovědět. Tak tedy teď nevím co mám dělat a jak tchyni pomoci - má někdo zkušenost? .. Děkuji za odpověď :) PS: V kalkulačce TZB jsem ČRE nenašla, nevíte pod čím by mohla být?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Daniel Daniel05.01.2019 20:14
Jan Schindler02.01.2019 18:47
Jiří Schmidt02.01.2019 18:42
Lucie Šturalová24.10.2017 12:42
Stanislav Vinklárek24.10.2017 12:25

Datum: 02.01.2019 18:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129338
reakce na ...
Mám úplně stejnou zkušenost, řečičky o nezávaznosti, pošleme nabídku a pak se teprv můžete rozhodnout atd. a šup přišla rovnou smlouva na 5 let a výpověď jen se sankcí. Mají to dobře ošetřené přes to erep, kdy jde jako o aukci, ale samozřejmě, že se reálně o žádnou aukci nejedná. Doporučuji postup, který vám byl navržen počkat, až vám dodavatel pošle změnu ceny a od smlouvy odstoupit, ale dejte si pozor na to nezapomenout nejlépe ihned vypovědět ten erep, protože když to neuděláte, tak vás to bude také stát smluvní pokutu. Takže okamžitě vypovědět erep a nechat si minimálně mailem potvrdit ukončení smlouvy s nimi a pak už sám při změně ceny využít práva na odstoupení do jednoho měsíce bez sankce. Veškeré jiné postupy vás budou zřejmě stát peníze navíc nebo nekonečné soudní tahanice.

Autor: Jan Schindler
Datum: 02.01.2019 18:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115116
reakce na ...
Dobrý den,

odstoupit od smlouvy nemůžete, protože vždy budete platit sankční poplatky. Jediným řešením je obrátit se na ČOI se stížností na nekalé obchodní praktiky,

Podívejte se na řešení podobných situací na https://www.vasestiznosti.cz/.

Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 24.10.2017 12:25 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
A dala tchýně ČRE plnou moc, aby za ní mohla jednat = vypovědět smlouvu u ČEZu ??

Autor: Lucie Šturalová
Datum: 24.10.2017 12:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126312
reakce na ...
Dobrý den, pán říkal, že podepisuje akorát dokument k tomu, aby mohla proběhnout aukce - ale myslím si, že tomu tak nebylo. TZN. že ASI podepsala i plnou moc. Bohužel,žádné dokumenty nemá.

Autor: Daniel Daniel
Datum: 05.01.2019 20:14 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 128628
reakce na ...
Nic nepodepisovat dokud si to V KLIDU neprostuduju! Tímto musíte instruovat všechny své známé okolo.
I u nás zvonil nabízeč s tím, že nám "jde zkontrolovat" vyúčtování (už si nevybavuju o kterého poskytovatele se jednalo). Přiznám se, že to bylo poprvé co jsem se s tím setkal. Ukázali jsme mu vyúčtování a dostali odpověď, že "to máme po staru" a že nám to spraví. Ukazoval nám nějaký ceník, ve kterém byly opravdu nižší ceny než jsme platili. Ptám se ho, co je ta cena červeně ve druhém sloupci. On, že neví. Když jsem se na to pořádně podíval, tak jsem zjistil, že to je cena s DPH. Tzn. porovnával cenu bez DPH s cenou s DPH (kterou jsme aktuálně platili). Když se ho na to ptám, tak z něj vypadlo, že si to stejně nekoupíme a že jde.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.