Připojení zdroje LED

Autor: Petr Hošek
Datum: 25.10.2017 16:10
uživatel: 126329


Dobrý den,

rád bych se jen ujistil, že ve svém problému nebo spíše údivu nejsem sám. Připojoval jsem teď několik LED světel a není mi jasné, jak si výrobci zdrojů představují reálné připojení svých produktů. Většina zdrojů jsou spotřebiče třídy ochrany II, tedy s dvojitou izolací, což se týká i provedení přívodu. Svorkovnice je tedy většinou překrytá ještě krytkou, která tvoří onu druhou izolaci. Aby nebyla druhá vrstva izolace přerušena, je logicky nutné, aby vnější izolace přívodního kabelu sahala až pod tuto krytku. Jádrem problému ale je, že tam výrobci nechají cca 1x8mm skulinku, kudy se 3x1,5 CYKY ani omylem neprotáhne (ochranný vodič sice připojit nepotřebuji, ale v kabelu je..).

Jaké je prosím opravdu korektní řešení takové situace?

Napadá mě buď vyfrézovat krytku, aby prolezl kabel (není ideální kvůli záruce, plus spotřebič bych asi neměl takto upravovat), případně připojit do zdroje tenký dvoužilový kabel a ten pak někde mimo nasvorkovat na přívodní 3x1,5. Ale pak budu muset řešit, jak doizolovat tyhle venkovní svorky...

Nebo mi něco uniká?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czWebinář: Otázky a odpovědi z Wienerberger fóra 2018 - Tepelná technikaČisté tržby mezinárodního koncernu Lindab v roce 2017 vzrostly na 826,6 mil. EURBřeclavská nemocnice vsadila na energetické úspory. Ročně na energiích ušetří okolo 40 %Luxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v Brně