Okna bez podokenního profilu?

Autor: Michaela Hakenová
Datum: 27.10.2017 17:51
uživatel: 125444


Fotogalerie:

Dobrý den, Prosím o pomoc. Máme novostavbu, do které jsme nechali namontovat okna na specielní pěnu (bohužel bez pásek). Okna, která budou až na podlahu jsme nechali podložit těmi rozšiřovacími profily. A nyní přichází to ale... Ty okna, která nejsou až na zem jsou v pořádku. Tam podokenní profil je. Ty okna (včetně vchodových dveří) jsou až na zem s tím, že tam je 180 mm rozšiřovacích profilů. Zjistili jsme však, že vymezovacími plastovými kolíky zatéká. To bychom vyřešili následně s fasádou a to přelepením polystyrenem a nahoru osadit parapet. ALE zjistili jsme, že v okně zřejmě chybí podokenní profil, takže tam není ani drážka pro uchycení parapetu, aby tam nezatékalo. Prostě, když kouknu od okna dolů, tak je to rovné a není "vystouplý" rám okna. Teď mi zhotovitel řekl, že spáru zatřeme bitumenovým tmelem a navaříme hydroizolaci (na pvc profil). Vůbec se mi to nezdá. Jak potom vyřešit parapet? Přivrtat do okna, když tam stejně bude zatékat? Firma se i hájí tím, že např. u dveří budeme mít chodník a u francouzského okna terasu. Nicméně máme ještě dvě okna, která jsou pevná a tam jaksi nikdo vážně neprojde. Neměl jste to někdo podobně a jaké se nabízí řešení?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Michaela Hakenová09.11.2017 08:06
Tomáš Rejthar08.11.2017 20:10
karak karak29.10.2017 23:44
Michaela Hakenová28.10.2017 12:10

Příspěvky
Autor: Tomáš Rejthar
Datum: 08.11.2017 20:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126444
reakce na ...
Ta firma nabízí klasický řešení a dle mých zkušenosti je to v pohodě. napenetrujou ten rozšiřovací profil a nataví hydroizolaci. Ideálně horkým vzduchem (např. leister, herz). Přes hydroizolaci je pak dobré pod dveřma našroubovat/nanýtovat okapničku (tu optimálně podtmelit a pak
ji ještě jednout přetmelit.... Tu spáru klidně můžou taky přetmelit. Nevidim na tom nic špatnýho. Je jasný že podstčit izolaci do drážky je jistější, ale ikdyby někdy zateklo přes tu podtmelenou okapničku, tak se bavíme o pár kapkách.

Autor: Michaela Hakenová
Datum: 09.11.2017 08:06 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125444
reakce na ...
JJ. Zbytek si budeme dělat sami, akorát místo natavení pásů použijeme tekutou hydroizolaci a prý by to mělo být v pohodě. Děkuji za utvrzení postupu. Snad to provedeme dobře a nebude zatékat :D hezký den

Autor: karak karak
Datum: 29.10.2017 23:44 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115487
reakce na ...
Dolní práh (pokud ho nemáte, tak přistavíte aby byl stejný jako bude u dveri vedle) jsem vyspadoval a natrel tekutou hydroizolací do koupelny a nalepil dlazbu, ktera je prisazena k spodnimu ramu, kousek pod odvodnovaci otvory v ramu ( s krytkama). Sparoval jsem silikonem. V pripade, ze silikon casem prestane tesnit, tak silokon vyskrabnu a obnovim.

Autor: Michaela Hakenová
Datum: 28.10.2017 12:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125444
reakce na ...
Nikdo to tak neměl?

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czModerní dům s tradičními prvky a velkou garážíČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru města