Kondenzační Viessmann

Rubriky:

Reklama
PH Petr Hynek @petr.hynek612 před 6 roky29.10.2017 12:07:00
Kondenzační Viessmann

Při promo na kondenzační kotle se lídři ohánějí rozsahem regulace. Pořídil jsem tedy 1-7 až19kW Viessmann 200. Efektivita je prý na minimálním výkonu, kdy čím menší kontinuální plamen, tím větší účinnost. Od zahájení sezony tedy čekám,kdy bude požadavek na teplo vyšší než minimální výkon, tj. kotel bude kontinuálně hořet na minimum a přestane cyklovat. Doposud cykloval a najel na minimální výkon. Překvapením ale je, že nyní již (při větším ohlazení) výkon po zapálení zvedá až na 45%, ale stále cykluje. Pritom by mohl hořet již kontinuálně na 20% nebo alespoň prodlužovat cykly kdy hoří. To je pro mne překvapení. Jaké jsou zkušenosti, proč to tak je? Od kdy hoří kontinuálně?
Otáčky oběhového čerpadla nemají vliv a zpátečka do kotle je studená.
Očekával jsem stabilní teplotu topné vody, tak jak mi jel ekviterm Landis Gyr se čtyřcestným ventilem a Destilou.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

17 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.