POLYSTYREN V PODLAZE

Autor: jarda fojtik
Datum: 29.10.2017 19:30
uživatel: 126307


Dobry den,

prosim o radu. V chystane novostavbe radoveho domu, pudorys 70m2 mame od projektanta skladu podlah v prizemi - Hydroizolace+podkladni deska
Polystyren 70mm XPS
Pe folie
Podlahove vytapeni+anhydrit

Protoze stavime dva radove domy vedle sebe a teren neni rovny, navrhl projektant v jedne casti polystyren EPS 100Z 170mm a v druhem dome 70mm XPS.

Prijde vam 70mm XPS dostacujici nebo si mam radeji priplatit za PUR desky?

dekuji
Jaroslav Fojtik

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 30.10.2017 13:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, 7 cm XPS pod podlahové topení je podle mne málo, navíc nechápu proč XPS. Dnes už bych si do podlahy nedal méně jak 15 cm EPS. Izolace je celkem levná a tu podlahu už nikdy předělávat nebudete, tak byste s izolací neměl šetřit. K tomu všemu při použití podlahovky je u podlahy větší teplotní gradient, což je další důvod k lepší tepelné izolaci. Buď to navyšte na minimálně 15 cm (stačí podlahový EPS), nebo použijte nějaké podlahové PUR/PIR desky, které mají lepší lambdu, i když ono ani PIR/PUR desek v síle 7 cm není žádná hitparáda.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí