Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

teplovodní krbová vložka

Autor: Tomáš Brzák
Datum: 07.11.2017 11:40
uživatel: 118506

Dobrý den,

má tady někdo zkušenosti s teplovodními krbovými vložkami Romotop KV 025 W01(02) a Hoxter Haka 63/51 WI nebo kotlem Verner 13.10.02? Nebo mi popřípadě navrhněte jinou krbovou vložku, kamna či interiérový kotel. Již 4. rokem vlastním Aquador Iron RS 19, společně s ladomatem a komín vyvložkován průměr 180. Na tuto krbovou vložku bych potřeboval mít svůj vlastní les :-). Spotřeba je neskutečná a ještě to celý dům nevytopí. Podlahovou plochu mám asi 220 m2 a TZ asi 12 kw. Zajímají mě odpovědi od skutečných uživatelů, ne od prodejců či výrobců. Děkuji Všem za odpovědi

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
pepa novak13.11.2017 13:24
Ondra Brichta09.11.2017 18:51

Datum: 13.11.2017 13:24 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104143
reakce na ...
- a ještě to celý dům nevytopí -
- To nemá výkon na celý dům? Potom nesouhlasí TZ a musí být silnější zdroj. Tam už bych šel do kotle. O víkendu to natopíte?
- Nebo nemáte rovnoměrné teplo v domě. Někde ještě zima a jinde už přetopeno, tak se stáhnou kamna? Potom je chyba v soustavě a zapojení a jiné kamna to tolik nevyřeší.

Provozuji Verner 13,10 a jsou supr. Ale mám je zapojený do Aku nádrže -jedu na optimální spalování.Nemusím je hnát přes hranu a nemusím je škrtit. To taky nějaký dřevo ušetří.
Dům(z 1935) tak nevychládá pod 20C.
Bez aku by nestihaly dotápět v zimě pokles teploty pokud by se topilo(v radiátorech) jen odpoledne-v kamnech se topí jen odpol. Při velkých mrazech to musím na noc naložit,aby to natopilo dostatečně aku.
Rozhodně by jste s nimi nešlápl vedle.Ale bez aku je to kokotina,s ní je to dražší.
Vemte těch 60-70tis a snižte tepelné ztráty. A potom už bude vložka stíhat.

Autor: Ondra Brichta
Datum: 09.11.2017 18:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117952
reakce na ...
Obávám se, že pokud to nevytopí současná vložka s udávaným výkonem do vody 15kW, tak to ani jeden ze tří zmíněných produktů nevylepší, protože mají svoje maximum na 12kW do vody. Současná vložka má 15kW do vody, zbytek jde do vzduchu , při těchto parametrech to pro udržení výkonu znamená každou hodinu spálit 6kg dřeva. U výše zmíněných produktů bude hodinová spotřeba paliva mezi 4-5kg dřeva, spíše těch 5kg.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.