Ekonomická regulace podlahového vytápěníDobrý den, mám cca od července tohoto roku elektrické podlahové topení (rohože) tarif mám f57 - tzn 1kw za cca 2,- Kč - vychází to tak dle posledního vyučtování za elektřinu. Nyní začíná topná sezóna a já se snažím přijít na to, jak nejlépe ekonomicky podlahovky nastavit. Popíšu nejprve co a jak a pak položím pár otázek, jelikož u této problematiky sedím už týden a nemohu nikde najít nějakou odpověď na moje otázky.
Máme dům obytná plocha cca 120 m2 (do patra). Podlahovky máme elektrické rohože, všude. Jedná se o dům z roku 1951, nyní je komplet zrekonstruovaný, není zatím zateplený, okna 3-sklo (salamander blue evolution). Rohože jsou DEVIMAT o vykonu 225W. První je smes betonu s hlinou a skvarou pak je položen polystyren o tlouštce cca 5 cm, na tom folie, potom rohože a zalite betonem cca 6-10 cm, jak kde.
Nyní mám nastaven termostat podle teploty vzduchu s tím, že od cca 22:30 do 7 do rána to nejede. V domě nemám plyn, vše jede na elektřinu. Tepelné ztráty bohužel neznám, jen dodám že síla obvodové stěny je 45 cm.
Moje otázka tedy zní - je toto nastavení ekonomické? Není lepší nastavit vše na čislo podlahy tak, aby podlahovka neustále temperovala, domnívám se, že když podlahovka najede a vytopí místnost a poté schladne, spadne teplota v mistnosti tak musi zase podlahovka dlouho najíždet. Třeba každý den okolo 18 hodiny zapaluji krb, ten je udělán tak, že mám trubky do všech místnosti, take když zatopím v krbu, mám teplo z něj všude. Někdy ale krb nezapaluji, podle toho jak se mi chce.
Pořád si lámu hlavu jak správně termostaty nastavit, můžu poprosit o nějaké názory, rady, tipy? Má někdo takové řešení - jak řeší regulaci?
Ještě k nějakým číslům - nyní když je venku 5 stupnů tak mi vychází spotřeba za 24 hodin cca 60 kW, když topím večer krbem tak nějakých 40-50 kw - jsou to dobrá čísla? Je v tom samozřejmě tv, sporák, bojler na vodu atd..
Moc všem děkuji za rady :)