Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Strop z SDK

Autor: Magda Ištvánková
Datum: 12.11.2017 11:42
uživatel: 126481


Dobrý den, stavíme pasivní dvoupatrový dům a ve druhém patře bude strop z SDK, nad kterým bude 40 cm izolace. Rastry budou zavěšeny na konstrukci střechy. Nás projektant nám sdělil, že ale bude potřeba udělat rastr pro SDK ze dřeva a ne z kovu, nebo alespoň závěsy pro rastry, které budou procházet přes izolaci, by neměly být ocelové, ale dřevěné, aby nevznikaly tepelné mosty. Náš sádrokartonář nám ale odmítá udělat dřevěnou konstrukci. Nemáte někdo s něčím podobným zkušenosti? Případně jak máte stropy z SDK v pasiváku řešené vy?

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Miroslav Sychra12.11.2017 21:17
Roman Novák12.11.2017 12:33

Příspěvky
Autor: Miroslav Sychra
Datum: 12.11.2017 21:17 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 122524
reakce na ...
Nevim kde projektant bere ze tam musi byt drevo, např. výrobce SDK Knauf ma ve svych navodech kovove zavesy a s ohledem na zivotnost a pripadne krouceni je to urcite lepsi volba a vedi proc to tak doporucuji delat...
jinak jak uz nekdo psal idelane resit s instalacni mezerou skrz co nejmensi perforaci parozabrany tzn vyhnete se pripadnym dalsim problemum...

Autor: Roman Novák
Datum: 12.11.2017 12:33 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 105259
reakce na ...
Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Nejvhodnější řešení je s mezerou pro instalaci rozvodů. Pokud máte dostatek místa lze rastr provést samonosně a instalovat vše bez závěsů, které by prostupovaly hlavní vrstvou izolace. Do parozábrany se nemusí dělat žádná dírka pro rozvody, závěsy ani vruty. Vrstva izolace musí být minimálně z 80 % nad parozábranou, zbytek pod ní na sádrokarton.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama