Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Elite 10 typ F1442

Autor: Petr Šantavý
Datum: 12.11.2017 20:02
uživatel: 126483

Dobrý den,
rád bych se zeptal zda někdo znáte kamna Elit 10 typ F1442.
Našel jsem je ve stodole v celkem dobrém stavu, vyměnil jsem pouze těsnění, lehce opravil šamot a krásně táhnou, nikde nekouří. Zajímalo by mne co od nich mohu čekat za výkon,a jak dosáhnout nejlepšího výkonu.
Děkuji za případné info, na netu se mi nedaří o nich nikde nic nalézt.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondra Cha16.12.2017 22:11
Petr Malík12.11.2017 21:29

Datum: 16.12.2017 22:11 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 121374
reakce na ...
Dobrý den, ty Elitky znám jen podle názvu a obrázků, nebylo jich mnoho vyrobeno, a pokud vím, platily za velmi dobré stáložárky, mají i sekundární vzduch. Chtěl jsem je jednou na inzerát koupit, nakonec z toho sešlo. Je to v podstatě tak, jak už napsal Petr, rozfofrovat je na dřevě, případně míchat s uhlím, až se vytvoří vrstva žhavého, pak nasypat uhlí až po dekl, seřídit vzduch, a na dvanáct hodin je vystaráno (možná na osm, možná na deset, podle druhu uhlí). Jednoduché jako facka. Podstata stáložárných kamen je ovšem ve vytvoření a udržování té vrstvy žhavého dole, nesmí klesnout pod přepážku, neboť pak by kamna kouřila. Také pravidelně roštovat, to je důležité, na spodku kamen to musí pořád žhnout, pokud ne, je zle, kouř, zanášení atd. Buďte rád, že je máte, pokud je chcete používat. S pozdravem Ondra

Autor: Petr Malík
Datum: 12.11.2017 21:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110233
reakce na ...
Hezký večer
Kamna Elit nevlastním ani neprovozuji, ale jde o stáložárná kamna na uhlí, čili pokud z nich chcete dostat to "nejlepší" pak zkuste uhlí pokud s ním již netopíte, ta podstata kamen by měla být jako u clubek, tzn. za občasné obsluhy (roštování, popel, dosypání) by měla umět jet v podstatě "non-stop" dávat spíše nižší ale velmi dlouhý výkon čili v podstatě jako takový "radiátor" a v tom také by měla být hlavní výhoda všech stáložárných kamen ovšem prakticky to odzkoušeno nemám vím jen od uživatelů. Ale zkusil bych to jak se doporučuje s klubkami, tzn. rozdělat oheň chvíli přikládat dřevo + lopatka uhlí a jak se vytvoří dostatečná žhavá vrstva tak nasypat plnou šachtu těsně uzavřít dvířka vzduchovou růžici a klapku do komína na min...spalování by pak mělo být pomalé dlouhé a bez kouře. Dalo by se říct že jde o takové "modernější" clubky....

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.

Reklama