větrání stoupačky v paneláku

Rubriky:

Reklama
JJ Jakub Jason @jakub.jason před 6 roky14.11.2017 09:58:00
větrání stoupačky v paneláku

V paneláku bydlíme v posledním patře (7. patro)
Na záchodě jsou revizní dvířka do stoupací šachty paneláku a tam je odpad, ventilační potrubí, voda a plyn. Viz. foto.

Ze šachty se táhne smrad. Cítím vařené jídlo sousedů a nevím co ještě, možná i odpad, vlhkost a teplo.

Zjistil jsem příčinu pachu. Když jsem ucpal všechny ventilační mřížky lepící páskou tj. vývody z hlavního ventilačního potrubí (WC, koupelny)...tak byl na záchodě za necelou hodinu ještě větší zápach. Tím jsem si ověřil, že zápach nejde z ventilačního potrubí.
Takže potrubí plynovodu vede skrz podlahu k mému sousedovi pod námi...ale kolem potrubí je mezera, průraz není utěsněn. Viz. foto.
Poznal jsem to tak, že na potrubí plynovodu mam pavučinu nad tímto neutěsněným průrazem pro plyn. Pavučina vlaje, protože teply a smradlavý vzduch stoupá vzhůru.

Otázka zní, můžu tenhle průraz pro plyn v instalační (stoupací) šachtě utěsnit?

Větrání centrálním ventilátorem v podkroví. Dříve plochá střecha, nyní nadstřešení - sedlová. Ve stoupačce máme jedno centrální potrubí o průměru 300 mm. Vývody na WC, do koupelny a do kuchyně.

odsávání funguje tak, když někdo dá impuls (tlačítkem) tak se spustí cca na 2 minuty.

Uvažuji o koupi pachutěsné klapky aby se mi zápach z centrálního potrubí nevracel do bytu při špatném tlaku nebo když má někdo zapnutou digestoř a nepustí centrální ventilátor.

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.