Spínač při zvonění pevné linky

Autor: Filip Cizek
Datum: 21.11.2017 22:48
uživatel: 126555


Dobrý den,

snažil jsem se něco vygůglit, ale buďto jsem našel zařízení moc složité, nebo už hotové a zbytečně drahé. Zkoumal jsem Wiki abych přišel na to, jaký typ součástky vlastně potřebuji, ale mám pocit, že mi něco uniká. Takže k věci.

Na dílnu jsem zajistil VOIP telefon (věčně se tam snažím dovolat na mobily, ale to nemá význam, nikdo je neslyší). Mám bránu Cisco SPA112 a k tomu připojuji nějaký starý telefon od Telecomu, na plošňáku se podepsal Siemens. Ten klasický vyzváněcí "bzučák" samozřejmě taky nikdo neuslyší a tak jsem se rozhodnul pro podobné řešení jako u zvonku u dveří - připojit k tomu přes relé sirénu a světelný maják.

Takže: Na bzučák v telefonu jde cca 13 VDC. To mě dovedlo k myšlence použít běžné relé Finder 40.52 12VDC, kterých mám plný šuplík. Ale proud pro bzučák samozřejmě není dostatečný k tomu, aby relé zdvihl. Já tedy potřebuji něco, pravděpodobně nějaký druh polovodiče, který poslouží jako mikrorelé, tedy připojím +- místo na bzučák na relé a na druhé dva kontakty připojím 12VDC z vnějšího, dostatečně silného, zdroje. Tím pak budu ovládat Finder relé a tím pak konečně budu moct spínat sirénu, maják, solenoidy na vodním potrubí namířené na pracovníky a tak dále, zkrátka cokoliv co bude nutné k tomu, aby někdo zaregistroval vyzvánění telefonu ;-)

Můžete mi, prosím, někdo poradit jaký polovodič k tomu budu potřebovat? Myslel jsem že by to vyřešil tranzistor, ale asi na to koukám špatně, nebo jsem našel jiný, nebo nevím.

Děkuji.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czWebinář: Otázky a odpovědi z Wienerberger fóra 2018 - Tepelná technikaČisté tržby mezinárodního koncernu Lindab v roce 2017 vzrostly na 826,6 mil. EURBřeclavská nemocnice vsadila na energetické úspory. Ročně na energiích ušetří okolo 40 %Luxusní a inteligentní bydlení ze staré prádelny vzniklo v Brně