Skladba podlahy

Autor: Pavel Plicka
Datum: 27.11.2017 10:44
uživatel: 126602


Dobrý den,
právě provádíme rekonstrukci RD (půdní vestavba) a chtěl bych se na Vás obrátit s prosbou na skladbu podlahy.

V současné době jsou v podkroví- traverza, hurdisk, škvára a cca 3cm betonu do úrovně traverz. Plánujeme použití systémových desek pro podlahové vytápění + zalití anhydridem. Je možné vše podkládat na stávající skladbu podlahy, nebo doporučujete kompletně změnit skladbu podlahy?

Děkuji Plicka

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 27.11.2017 14:51 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, předpokládám, že o podlaží níže je normálně obývaný a vytápěný prostor. Otázka tedy je, jak moc chcete řešit a vylepšit akustické vlastnosti té konstrukce, což by bylo žádoucí ? Další otázkou je, o kolik můžete celkově podlahu v podkroví navýšit ? Jedna z možností řešení je použití systémové desky s integrovanou kročejovou izolací, ale to vám moc nevylepší vzduchovou neprůzvučnost. Pak je možností položit nejdříve celoplošně minerální kročejovou izolaci pro těžké plovoucí podlahy, která vám zároveň vylepší i vzduchovou neprůzvučnost. Na tu minerální kročejovku by se pak buď dala systémová deska nebo cca 5 cm podlahového EPS, do kterého by se přes fólii přichytily trubky podlahového topení. Pak se udělá plovoucí roznášecí vrstva s dilatací kolem stěn např. z toho anhyditu, na to libovolná krytina.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánuVelký jarní úklid se chystá již za měsíc, letos i s Gabrielou KoukalovouPraha řeší změnu územního plánu pro tramvaje na Václavské náměstí