překlad nad dveře - zděná příčka

Autor: Jan Indra
Datum: 12.12.2017 12:56
uživatel: 126204


Dobrý den, prosím o radu s výměnou dveří ve zděné příčce z plných cihel. Příčka je silná 18 cm i s omítkami, a nad stropem končí mezi 2 trámy na půdě, tj. nade dveřmi je vyzděná jen do výšky nad strop a nic nenese.
V příčce jsou 80 dveře v ocelových futrech - máme v úmyslu v rámci rekonstrukce vyměnit za dřevěné obložkové dveře. Zkusmým zasekáním nad zárubněmi jsem zjistil, že nad dveřmi není žádný překlad, budu tam tedy asi muset nějaký udělat. Je vhodné a dostačující zasekat a zazdít nad dveře I profil s přesahem cca 10-15 cm? Jakou volit dimenzi toho íčka (80? 100?), případně dávat tam dvě vedle sebe (nejdřív z jedné strany zdi, po zatuhnutí z druhé)? Nebo řešení pomocí L profilů, umístěných z obou stran zdi pod spodní šár cihel (a následně futra vyřezat a odstranit)? Nebo je nějaké ještě lepší řešení?

Děkuji za každou radu, HI

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu