větrání kotelny do prostor sklepa (využití zbytkového tepla)

Autor: Jan Ptáček
Datum: 12.12.2017 16:08
uživatel: 126733


Dobrý den,

řešíme situaci ve starém bytovém domě (praha,100let,5pater) větrání ve sklepě. Po nějakých úpravách je situace docela stabilizovaná, ale majitelé přišli s nápadem, že by se to dalo ještě zlepšit použitím přebytečného tepla z kotelny (plynový kotel 90kW).

Pro zamezení změny tlakových poměrů v kotelně by se použili dva větráky(identické) - jeden z venku a druhý z kotelny do prostor sklepa.

Dokážu si představit spoustu dobrých důvodů proč to nemusí být dobrý nápad, ale existuje na to nějaká konkrétní závazná norma/nařízení která toto jednoznačně zakazuje?
Pokud ano jaká?

Děkuji

Ptáček

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží