Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Vyplatí se FVE na RD přes zelenou?

Autor: Tomáš Kupka
Datum: 30.12.2017 00:01
uživatel: 121419


Zdravím všechny.

Zajímá mě jestli se vyplatí FVE na RD přes zelenou úsporám pro osobní spotřebu dle představy kterou popisuji níže.

Mám plochou střechu 9x9 metrů na které lze umístit panely. Na střechu mi svítí slunce pomalu od východu až po západ. Pořídil jsem si letos přes kotlíkovou dotaci nádrže 2x1000 litrů do kterých by šla ukládat energie. Nechci zabíhat zatím do technických řešení či detailů.

Má představa by byla taková, že na podzim a na jaře (možná i některé dny přes zimu) bych energii ukládal do nádrží a pokud by byly nádrže nabíté víc jak na 40C tak z těchto nádrží bych topil do domu a ohříval TUV. Zařízení které by to vše řídilo mám k dispozici. No a v letních dnech spotřebiče a ohřev vody.

Jaká velký výkon bych získal na mé střeše a jeslti dokáže někdo odhadnout pořizovací náklady?

Děkuji

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Petr Zíka
Datum: 30.12.2017 17:10 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100057
reakce na ...
Na 80 metrů střechy by se mohlo vejít až 11kW panelů, ty za rok vyrobí 11MWh. Cenu panelů dohledáte na internetu snadno (třeba i4wifi.cz). Ukotvení panelů cca 10-20% ceny panelů, topné spirály 3-10.000 podle typu, regulace od 5 do 50 tisíc (od na přímo jen s jištěním po grid-tie měnič s regulací přebytků).
Podle mne se to může vyplatit jen s dotací nebo s výhodným nákupem po bazarech + nesmí se nic porouchat + svépomocná montáž (což téměř vylučuje dotaci).

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama