Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

teplovodní rozvod

Autor: David Vaněk
Datum: 07.01.2018 15:30
uživatel: 126899

Fotogalerie:

Dobrý den, potřeboval bych poradit odledně správného rozvodu ke krbu.
1,Musí být veškeré komponenty(čerpadlo, expanzní nádrž, ventily..) přímo u krbu, anebo by mohly být ve vedlejší místnosti(viz obrázek)?
2,V jednom místě,konkrétně mezi kamny a čerpadlem budou dveře, proto budu muset potrubí zavést do podlahy, takže v jednom místě bude 40cm etáž. Nebude to dělat problém?
Obrázek je púdorys 1. patra RD, kde se dosud topilo pouze el. konvektory a krbem.
Původně jsem chtěl krbovou vložku a rozvod teplého vzduchu, ale jelikož jsem alergik, tak jsem od toho ustoupil.

Děkuji za každou radu

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
David Vaněk09.01.2018 17:36
Karel Kopfrkingl08.01.2018 15:43

Datum: 09.01.2018 17:36 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126899
reakce na ...
děkuji za radu, myslím, že se zavzdušněním by také neměl být problém, jelikož tam je čerpadlo. Jediné, čeho se trochu bojím je práce s hadicí pex al pex, ale na to už si raději někoho pozvu

Autor: Karel Kopfrkingl
Datum: 08.01.2018 15:43 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119678
reakce na ...
Nevidím v tom problém. Já mám krbovky s výměníkem v obýváku a vše ostatní pod kamny ve sklepě. Tedy za kamny jsou vidět 4 trubky - teplá z kamen (s automatickým odvzdušňovákem), vratka do kamen a dvě trubky do a z vychlazovací smyčky. Vše jde za kamny do zdi a zdí skrz podlahu do sklepa. Současně s tím i v husím krku kabel od termostatického spínače čerpadla. Zbytek mám pod stropem ve sklepě - ESBE ventil, čerpadlo a expanzku. Ve sklepě je i připojení na otopný okruh, protože je tam i plynový kotel. Ze sklepa mám i vytaženou PVC trubku pro externí přívod vzduchu, ten ale nepoužívám. Je to tam jen připravené, kdybych se v budoucnu pro toto rozhodl.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.