Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Diskuse ke článku: Proč Ministerstvo životního prostředí podporuje neúčinný fotovoltaický ohřev vody a dotuje zvyšování emisí?

Autor článku: doc. Ing. Tomáš Matuška, Ph.D., Univerzitní centrum energeticky efektivních budov, ČVUT v Praze
Plné znění článku: Proč Ministerstvo životního prostředí podporuje neúčinný fotovoltaický ohřev vody a dotuje zvyšování emisí?
Anotace článku: Ministerstvo životního prostředí v poslední výzvě program Nová Zelená úsporám přistoupilo k podpoře jednoúčelových a navíc neefektivních FV systémů pro ohřev vody. Článek analyzuje jaký konečný dopad má takové rozhodnutí na úspory primární energie a související produkci emisí.

přidat ke článku nový příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Zobrazit všechny příspěvky<< novější   zobrazuji 31 - 31 z 31
Příspěvky
Předmět: Re: letní ohřev vody dřevem?
Autor: Václav Kopal
Datum: 20.04.2016 09:15 odpovědět upozornit redakci

uživatel: 117229
reakce na ...
Pan docent Matuška je takový teoretik, který podporuje kde co jen aby roztočil kolotoč dotací, polatků....
Před lety hlasitě podporoval rozvoj fokusačních kolektorů s fresnellovou čočkou vytáhl do výrobní společnosti z ministersta živ. prostředí pár mil Kč ta vyrobila asi 3ks kolektorů a dnes se k tomu nehlásí ani Solarglas ani Matuška.
Instalaci FVE ohřevu zvádne cvičená opice a ani není potřeba boiler se ss a st spirálou, stačí objednat v e-schopu a druhý den to PPL přiveze montáž trvá řádově hodiny.
Má to ale chybu nepotřebuje k tomu doc. Matušku, ERÚ, OTE, ČEPS.... EON ČEZ tak se alespoň dvě posledně jmenované společnosti postarají o to aby na trhu nebyli spotřebiče s přívodem teplé vody jako před rokem 1989.
Tady kde bydlím dělá každý TUV dřevem i v létě a distributor elektřiny a plynu jen počítá umrtvené investice.

<< novější   zobrazuji 31 - 31 z 31
přidat ke článku nový příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama