Odtah z digestore - zakryti sadrokartonem

Autor: jan novak
Datum: 11.01.2018 21:43
uživatel: 126937


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Dobry den,
chtel bych si nechat poradit ohledne instalace potrubi ventilace od digestore a nasledne zakryti sadrokartonem. Na prilozene fotografii je videt aktualni stav v kuchyni, kdy je treba napojit vyvod ve zdi na samotnou digestor.

Bohuzel otvor ve zdi neni uplne v rohu, a tak resim jak nejlepe zakryt ventilacni potrubi sadrokartone, aby to vypadalo co nejlepe. Rozdil mezi stredem ventilacniho otvoru a stredem odtahu v digestori je horizontalne cca 15-20 cm, coz je videt na dalsi fotografii.

Jak nejlepe a nejvice esteticky vyresit tuto situaci zakryti sadrokartonem?

Napadaji me dve varianty:

1) zkoseny sadrokartonovy panel od otvoru smerem k digestori

2) udelat u otvoru ze sadrokartonu "Lko" a zahnout potrubi az tesne ke zdi a nasledne jiz vest vodorovne podel zdi.

3) nejaka dalsi varianta

Nedokazu odhadnout co bude vypadat lepe.

Z hlediska vykonu klimatizace by pravdepodobna byla vhodnejsi prvni varianta bez zahybu potrubi. Na druhou stranu je klimatizace velice vykonna takze by nemela mit problem se slabym odtahem.

Dekuji za kazdou radu.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Jozef Homola11.01.2018 23:42
karak karak11.01.2018 22:46

Příspěvky
Autor: Jozef Homola
Datum: 11.01.2018 23:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
http://ventilatoryzlin.cz/plastove-potrubi-a-tvarovky-rozmer-55x220mm-c-1357_1411_1999
Pokud mohu něco doporučit, tak to udělejte tak aby se to dalo raz za 5 let snadno rozebrat a čistit. Hodně se to zanáší a není jednoduché tu "lepkavou hmotu" odstranit. K tomu účelu to udělat z pohledového plastu a když už zakrýt, tak na nějaké odklopné víko. V e-shopu je neuvěřitelný výběr všech potrubních elementů. Venku musí být klapka, žaluzie nestačí, tříská s tím vítr. Nebude-li žaluzie, tak tam naleou masařky a budou bzučet. Bude-li sítko v cestě, tak se rychle zanese. Je potřeba si uvědomit, že když nebude digestoř v chodu, tak se může otočit samovolným prouděním tah a smrádek je cítit okamžitě. Všechno ale je podřízené tomu jak často se vaří. Pokud denně, tak to zanášení je intenzívnější. Digestoř není absolutně těsná a přisává si i mimo papírový filtr ledaže by to byla nějaká "SUPER".

Autor: karak karak
Datum: 11.01.2018 22:46 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 115487
reakce na ...
Kastlik udelat siroky jako je skrinka a potrubi je mozne vest sikmo.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czTradiční český výrobce dveří CAG představí své novinky na veletrhu FOR HABITATNenechte si ujít to nejlepší z FOR HABITAT 2018 a přijďte již tento týden do Letňan!Moderní dům s tradičními prvky a velkou garážíV Chebu začala rekonstrukce kolejiště vlakového nádraží