Skladba dřevěné podlahy v 2. patře - dřevostavba, akustika

Autor: Alexandr Jirsa
Datum: 13.01.2018 18:03
uživatel: 126939


Dobrý den, potřebuji znát nejvhodnější skladbu dřevěné podlahy z hlediska akustiky.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jiří Kubíček
Datum: 13.01.2018 18:21 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113007
reakce na ...
Dobrý den, to ale musíte uvést nějaké bližší údaje, o jakou podlahu se jedná, zda mezi vytápěnými prostory, nebo mezi vytápěným a nevytápěným prostorem, tedy jaké prostory tato podlaha dělí a jaký je současný stav, resp. jaká je vaše představa. Jestli to ale dobře chápu, bude se jednat o podlahu na trámech mezi dvěma vytápěnými prostory. V tom případě byste měl jednak řešit vzduchovou neprůzvučnost a dále útlum kročejového hluku, což znamená nějaký minerál mezi trámy, dále podkladní vrstvu, ke které přijdou ukotvit případné příčky, dále se v každé místnosti zvlášť položí kročejová izolace (opět nejlépe minerální, která ještě vylepší vzduchovou neprůzvučnost) a na ní se vytvoří plovoucí roznášecí vrstva s dilatací kolem stěn.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czČeský ostrovní dům zve na Pohled do budoucnosti, seminář o domě v roce 2030Při stavbě v Hradci Králové objevili archeologové opevnění, projekt investor upravíRoudnice nabídne pozemky na stavbu domů v centru městaBudování nejvyšší stavby světa jde zatím podle plánu