Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Z bungalovu patrový dum

Autor: Marie Šipkova
Datum: 14.01.2018 22:41
uživatel: 126947


Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možná trochu zvláštní věc. V roce 2007 jsme se si nechali postavit dřevostavbu bungalov, takže přízemní dům v dispozici 3+1.Bohuzel bez možnosti obytného podkroví, je příliš nízký. Takto nám to sice vyhovuje, ale nebylo to od nás tehdy moc prozirave, protože teď by nám se to patro hodilo z důvodu stárnoucích rodicu, které bychom si jednou chtěli vzít případně k sobě, až nebudou moci být sami. Jde nám o to, zda vůbec jde, z přízemního bungalovu udělat bungalov s obytným podkrovím. Manžel je dost skeptický a tvrdí, že si to vůbec nedokáže představit ani technický, jak by to šlo. Sundat střechu, trámy, jak podlaha, váha patra..atp.Zatim jsme to s žádným odborníkem nekonzultovali, to nás samozřejmě případně bude čekat, to je jasné, zatím jen potřebujeme nějaké argumenty do diskuse,zda tato varianta není totální nesmysl a zda je to vůbec řesitelné. Jen pro úplnost, je to sendvičovy typ stavby, osb X vata X osb. Předem děkuji za jakékoli názory a nápady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Lucie Boubelová31.01.2018 10:59
Martin Černý15.01.2018 06:54
Filip Filip14.01.2018 23:29

Příspěvky
Autor: Lucie Boubelová
Datum: 31.01.2018 10:59 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127098
reakce na ...
Dobrý den,
naši známí řešili podobnou situaci, já osobně si to taky nedokázala představit, ale prý je přístavba normální věcí a dá se to.

My jsme teď postavili dům s firmou SELLES EKODOMY s.r.o., kde byl pan majitel se kterým jsme vše řešili naprosto milý a vstřícný, takže jsme řešili přesně totožnou situaci, co kdyby náhodou byla potřeba dům zvětšit a už teď jsme s pánem domluvení, že v budoucnu přistavíme :)

Takže pokud nemáte nikoho ochotného a nevíte na koho se obrátit, doporučuji tuto firmu. Jsou fakt šikovní, rychlí a kvalitní.

My jsme měli v podstatě během 3 měsíců hotovo se vším všudy.

Autor: Martin Černý
Datum: 15.01.2018 06:54 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124246
reakce na ...
Dobrý den.
Vaším lepším řešením a dřevostavba je na to nejvíce vhodná,je k současnému domu přsitavět další modul. To znamená,udělat základy pro cca jeden pokoj a koupenu z wc. Připojit to ke stávajícímu domu,prodloužit střechu.
Nevím jakou máte dispozici domu ale určitě to bude lepší na konstrukční detily a hlavně levnější...

Autor: Filip Filip
Datum: 14.01.2018 23:29 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Obecně lze odpovědět, že za prachy lze udělat cokoliv. Nicméně, podle mě je to naprostý nesmysl, protože patrový barák musí být projektován jak patrový a z bungalovu ( přízemí ) si asi uděláte paskvil nejhoršího ražení. Mě se jako nejlepší, nejlacinější, technicky nejjednodušší a nejméně obtěžující varianta jeví nějaká přístavba. Ono z hlediska užívání - v patře byste museli mít nějaké sociální zařízení, což je vždy problém a v dřevostavbě obzvlášť. Zatímco v přístavbě by se dalo použít spousta stávajících zařízení - WC, koupelna, kuchyň, vchod, zádveří a třeba i obývací pokoj. Potom by stačilo přistavit ložnici pro rodiče jeden pokoj na denní využití. To by stačilo cca 30, max. 40 m2 zastavěné plochy. Náklady takové přístavby typuji tak do 300 tisíc. Náklady na patro nebudou daleko od jednoho mega. A co se týká proveditelnosti, bude to náročné a nedovedu si představit, jak tam budete po dobu stavby žít. A nejdůležitější ale bude, aby Vám výrobce těch sendvičů udělal statické posouzení podle nějakého schváleného projektu, aby Vám to náhodou nespadlo na hlavu již při stavbě. Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama