Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Přechod k Moravská plynárenská

Autor: Petr medzin
Datum: 17.01.2018 13:43
uživatel: 126991

Dobrý den, plánuji přechod od Innogy k Moravská plynárenská. U Innogy jsem zavázán smlouvou na cca.12měsíců a Moravská inzeruje přechod k nim ve smluvním období na jejich triko. Proto Vás prosím o jakékoliv zkušenosti s touto firmou. Spotřebu plynu mám kolem 2000 kubíků plynu ročně. Děkuji za odpověď

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Robin Lejsek30.03.2019 09:45
Petr Musil20.03.2019 19:08
Adam Slováček19.03.2019 13:13
Adam Slováček18.03.2019 15:07
Jan Baroš17.01.2018 19:09

Datum: 30.03.2019 09:45 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 129834
reakce na ...
Pane Medzine, nemám sice zkušenosti s Moravskou plynárenskou, ale možná bych se raději napřed podíval do Kalkulátoru TZB a porovnal cenové nabídky u Vašeho stávajícího dodavatele (Innogy) a Moravskou plynárenskou (nebo i jinými dodavateli) - plus se podíval i na věci, zda je smlouva na dobu určitou, neurčitou, délka případného závazku, jaké jsou sankce ... a až pak případně měnil dodavatele.
Co jsem se díval na statistiky OTE, tak Moravská plynárenská je malá společnost, která není na trhu příliš dlouho a má jen několik tisíc klientů. Takže je otázka, jak to s ní bude do budoucna, protože případů, kdy takto malí dodavatelé energií v konkurenci s jinými neobstáli a buď skončily nebo je v lepším případě koupil nějaký větší hráč na trhu, nebylo málo.
Ale pokud jste opravdu rozhodnut změnit dodavatele, pak se podívejte na nějakou nabídku na dobu neurčitou, kde můžete v případě nespokojenosti se službami odejít kdykoliv - než se hned na začátku upsat někomu s kým doposud nemáte zkušenost. Možná bych raději dal přednost někomu, kdo je na trhu s energiemi už delší čas a má vybudovanou pevnou pozici - než nováčkovi, který si teprve svou pozici buduje a zatím se spíše rozkoukává.

Autor: Petr Musil
Datum: 20.03.2019 19:08 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130029
reakce na ...
Varuji před přechodem k Moravské plynárenské !!! Na podzim 2018 jsem se nechal zlákat na nízkou cenu plynu. Ale od nového roku zdražili více než ostatní. Navíc jsem dostal SMS a dopis,že mě převedli k AZ Energies. To znamená že M.P. prodává zákazníky nejdražšímu dodavateli !

Autor: Adam Slováček
Datum: 18.03.2019 15:07 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130014
reakce na ...
POZOR na něj! U MP Jsem byl rok. Využil jsem změny ceny a přešel jinam v listopadu 2018. Konečná faktura byla vystavena 22.1.2019 s přeplatkem skoro 10 000. Spatnost 6.3.2019. Dnes je 18.3.2019 a přeplatek ani po druhé urgenci z mé strany na jejich linku nepřišly (Přitom v obou případech podporala slibovala že platbu pošle co nejrychleji) . Ve středu podávám podmět na Energetický regulační úřad.

Autor: Adam Slováček
Datum: 19.03.2019 13:13 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 130014
reakce na ...
Tak jsem volal na ERU, kde mi potvrdili ze u MP ma pomerne nekorekni chovani vuci zakaznikum. Tak jsem trochu lustrovat spolecnost a zjistil napr. mimo jine za spolumajitel
Tomáš Zabloudil je jednatelem ve STABIL ENERGY s.r.o. Za vse mluvi prizpevky na Facebooku. Asi podobne to bude s MP. viz zdroje

Zdroje:
https://www.facebook.com/pg/StabilEnergy/reviews/?ref=page_internal
https://rejstrik-firem.kurzy.cz/05099951/moravska-plynarenska-sro/

Autor: Jan Baroš
Datum: 17.01.2018 19:09 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 119040
reakce na ...
Firma je v oboru nová, od 7. 2017 začíná s energiemi. Pokud bych k ním šel, doba neurčitá nebo max. upsání na rok. Za tu dobu se projeví. E-tarif se v kalkulátoru tzb-info jeví nejlevněji. Jen pozor na jejích kalkulátor na stránkách, ukázal mi výslednou úsporu za cenu hluboko i pod Skauty. Na tzb-info kalkulátoru samozřejmě v pořádku....

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.