Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Peletky dělané z ruzných materiálů.

Autor: Radek Exor
Datum: 17.01.2018 22:40
uživatel: 126996


Dobrý den, zdravím všechny kutily, různé zkoušeče a vůbec lidi s dobrou vírou. Chtěl jsem taky doma dělat peletky. Já zakoupil kotel Dakon FB 32D litina, přestavbu od fy. Boháč hořák Ling 25kW. Taky jsem toho hodně vyzkoušel a protože jsem zemědělec mohl jsem si potřebný agromateriál vždy připravit. Peletky si vždy nechával lisovat(nikdy doma), seno, slámu, řepku olejku, obilí, slunečnice atd. fa. Zeas Sezemice od Pardubic, nyní Statek Uhersko, kde mi vyhověli složili pod střechu a později slisovali. Materiál byl nevymoklý čersvě usušený a dopravený tam nejdřív vlastní dopravou, pak pronajatou, vyšlo to levněji a ještě mě svezli. Samotné granulky z těchto materiálu se spékají protože je tam mnoho fosforu, hořák jsem nenastavil! FUNGUJE jen uhlí ořech 2 a dřevěná peletka! POKUD ale smícháte například uhlí a sené pelety v poměru ideálně 2 ku 1., nebo nejhůře 1 ku1 Funguje to taky a dobře nespéká se to a odpadává dolů. Uvádím časy 13-15s přikládá, 48-52s čeká, 35min. útlum, po útlumu doba natápění na 45 stupnů C na max asi 55 min jinak vyhasne (poruchový stav SE). Vytápím dvougenerační dům bez zateplení se starými špaletovými okny na 20 stupnů otevřená samotížka. Dřevem už moc netopíme, nemám ho kdy dělat.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama