Kotol Protherm Medveď 30 KLZ

Rubriky:

Reklama
MO Martin Opravár @martin.opravar před 6 roky21.01.2018 11:00:00
Kotol Protherm Medveď 30 KLZ

Dobry den,

prosim o pomoc, radu. Odstarnil som 2 povodne zavady na kotli (nezapaloval a nespinal obehove cerpadlo VV)
Teraz uz kuri avsak pri prevadzke ci do TUV a tiez do VV robi kotlovy termostat prerusenia, pretoze po kratkom case prevadzky nastupa teplota vo vymeniku na vypinaciu teplotu kotloveho termostatu a ten samozrejme zareaguje. (nastaveny je na cca 82 stupnov) Cerpadlo bezi dalej, t.j. pomaly zacne teplota vody klesat a opat sa kotol spusti. Toto sa opakuje.
Ku Y filtru som sa nedostal, bude sa menit aj vadna expanzna nadoba TUV. Az po jej vymontovani bude mozne filter skontrolovat, vycistit.
Teplotu VV mam nastavenu na 60 stupnov. Kotol pri prevadzke teda nedokaze odovzdat energiu do systemu a preto vypina. Jedna sa o kotol s riadenou modulaciou. Kotol pri starte ide na mensi startovaci vykon, nasledne vykon zvysi.
Mam podozrenie na zaneseny vykur. system v dome. Alebo by mal kotol pri postupnom dosahovani nastavenej teploty (v mojom pripade 60 stupnov) zacat modulovat, t.j. znizovat vykon aby z kotla vychadzala pozadovana teplota?

Dakujem. MK

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

7 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.