Elektrická podlahovka - jak stanovit výkon topných kabelů?

Rubriky:

Reklama
VP Vojtěch Peťovský @vojtech.petovsky před 6 roky25.01.2018 08:27:00
Elektrická podlahovka - jak stanovit výkon topných kabelů?

Dobrý den,
snažím se přijít na to, jaký výkon topných kabelů je ideální pro podlahové topení. Jde mi o to, že jsem oslovil několik společností, které podlahové topení pokládají a výkonově se jejich kabely hodně liší.

Celkové tepelné ztráty budovy jsou 2,9kW. Mám vypočteny TZ i pro jednotlivé místnosti. Topné kabely budou uloženy do 5 cm anhydritu.
Společnosti mi v cenových nabídkách nacenili tyto výkony: 4,1kW, 5,3kW, 6,8kW, 9,2kW.

Vím, že společnosti používají kabely od různých výrobců, ale vždy se jedná o dvoužilové 10W kabely. Takže mám za to, že výkon topných kabelů ovlivňuje jen rozteč mezi jednotlivými smyčkami (jak blízko jsou u sebe jednotlivé smyčky).
Společnost, která navrhla nejvyšší výkon 9,2kW argumentovala tím, že takový výkon je proto, aby se místnosti dostatečně rychle prohřály. Že pokud by se volil výkon nižší, tak by vyhřátí místností trvalo řádově déle, viz. přiložený obrázek.

Mé otázky tedy zní:
1) Jaký výkon jste volili Vy vzhledem k TZ Vašeho domu?
2) Je výkon, který jste zvolili dostatečný? Tzn. zvládne se dům dostatečně rychle vytopit?
3) Jakou rozteč máte u topných kabelů?

Děkuji
Vojtěch Peťovský

Vkládání nových příspěvků je dostupné pouze pro přihlášené uživatele

Nejnovější příspěvky

9 odpovědí

Zobrazit všechny reakce
Reklama

Přihlášení

nebo se přihlaste emailem


Nemáte účet?

Vypadá to, že nejste přihlášen

Registrací a přihlášením získáte mnoho výhod. Neunikne vám žádný nový příspěvek u oblíbených témat, můžete se ptát i odpovídat.

Technická podpora

Máte potíže s přihlášením, vkládáním příspěvků, nebo se správou vašeho profilu? Napište nám! Uvítáme také připomínky, podněty a nápady k vylepšení diskuzního fóra. Děkujeme.