Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Zkušenosti s parotěskou

Autor: Vlastimil Wagner
Datum: 26.01.2018 20:10
uživatel: 118905


Nejsem žádný odborník na parotěsné folie, takže to co zde napíšu jsou jen takové první poznatky, které jsem získal na vlastní stavbě v průběhu práce s foliemi.

První volbou byl typ parotěsné folie - chtěl jsem kvalitní, takže jsem sáhl po Jutafol N AL 170. Nemám mezeru, kde by se využilo to, že je pokovená, ale vysoká parotěsnost a vyztužení mřížkou je také celkem zajímavé. Nakonec jsem ale tuto fólii instaloval jen v koupelnách. Tedy práce s ní je moc příjemná, dá se snadno ohýbat a ohnutá zůstane, lepení hliníkovou lepící páskou je perfektní a téměř neviditelné, ale objevil jsem zmínky o problémech s odstíněním mobilního signálu, takže jsem si s tím trochu hrál a je to bohužel tak. U nás je strašně mizerný signál. Jeden čas se tu v sousedním domě chodilo telefonovat na záchod kde bylo slyšet alespoň každé druhé slovo a i když jsme vyměnili operátora za toho nejsilnějšího, do 2 měsíců po podpisu zase signál stáhli, protože rušil televizi a tak je to tu mizérie. Udělal jsem pár testů na malém prostoru a když do něj vložím mobil, spadne v pohodě o 2 čárky, takže tudy ne. Faradayova klec by možná nebyla špatná věc pro zdravější život, ale takhle se odříznout od světa to by mi prostě doma neprošlo.

Čili pro zbytek domu jsem hledal něco jiného. Nakonec jsem objednal ISOCELL Airstop VAP, což jsou pěkně těžké role dlouhé 1.5m s polorukávem, takže šíře fólie 3m a na roli je toho 50m, takže 150m2. Měl jsem trochu obavy z toho jak se s takovou šířkou bude dělat, ale bylo to celkem zbytečné. Hned první kus byl skoro 11m dlouhý a šel na strop, takže asi to nejtěžší. Vrhli jsme se na to se ženou a i když jsem si z počátku připadal zmatenej jak beruška, po chvilce už to jelo a cvakal jsem sponku za sponkou. Vyšlo to parádně. Druhej stejně velikej kus jsem na šikminu a kus svislé stěny dělal sám a taky to šlo v pohodě. Chce to chytit se na jedné straně a pak po délce rovně nacvakat celou jednu stranu. Uprostřed pak chytit sponkou kus v ploše a jet opět po délce na obě strany a tak to opakovat až je celá plocha. Podstatné je, že i když je to těžká fólie, tak je celkem odolná i bez vyztužení síťkou. Kupříkladu vytrhnout fólii ze sponky je celkem problém. Zkoušel jsem kousek fólie naříznout ulamovacím nožem a pak trhat a nejde to - na konci řezu se začne okamžitě táhnout, což je super. Jak jsem si liboval že se Jutafol dá ohýbat, tak tady jsem z toho měl obavy a zbytečně - taky se dá ohnout, přejet ohyb prstem a drží ohnutá. Butylkaučuk na ní drží perfektně a páska AIRSTOP ELASTO je neskutečnej nezmar - hliníkovka se dá snadno trhat i odlepit. Tohle je houževnatý, pevný a jak se to přilepí, už to nikdo nesundá. Ještě jednu výhodu ta AIRSTOP VAP podle mě má - je poloprůhledná, takže je pod ní vidět konstrukce a budu tak přesně vědět, kde mám nalepit šroubotěsnou pásku.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Stanislav Vinklárek
Datum: 13.06.2018 18:48 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 109433
reakce na ...
Doba sice pokročila, ale občas používám na mobil směrovou anténu instalovanou v r. 2004 - bydlím v údolí ...:

zn. Fracarro 10/860960, má 10 prvků, zisk 7 až 9,5dB, délka max. 945mm. Je to italský výrobce kvalitních antén.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 
Reklama