Výměna kotle

Autor: Monika Adámková
Datum: 03.02.2018 15:19
uživatel: 127116


Dobrý den, ráda bych se poradila s výměnou plynového kotle. Mám sto let starý nerekonstruovaný dům. Vytápěno je sedm místností plus sociální zařízení, převážně deskovými radiátory. Topím ve třech místnostech a i tak protopím měsíčně v zimě přes šest tisíc. Topení zajišťuje 40 let starý kotel Gasex 24, který cca dvakrát za zimu má upálené čidlo a sehnat opraváře je problém. Do budoucna plánuji postupnou výměnu oken za trojskla, zateplení půdy a novou střechu, i částečně zateplení fasády. Pořídit už s ohledem do budoucna kondenzační kotel nebo stacionární jako teď? Nemám se koho zeptat a každý radí něco jiného, mám obavy, aby mi tu nějaká firma nenacpala drahý nefunkční kotel. Děkuji všem za každou zkušenost.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondřej jjj04.02.2018 10:18
Jozef Homola03.02.2018 17:37

Příspěvky
Autor: Ondřej jjj
Datum: 04.02.2018 10:18 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 110009
reakce na ...
Doporucuju stacionar bez cerpadla a 3cestneho ventilu(tedy mit cerpadla mimo kotel). Ten ma diky mensi poruchovosti minimalne o pulku delsi zivotnost. A jestli rekneme zavesny kotel za 35k co rekneme v 10ti lety zivotnosti bude mit sem tam poruchy a nebo kondenzacni stacionar za 50k ale bude mit poruchovost mensi a diky kvalitnejsimu vymeniku i zivotnost nad 15let je volba snad jasna :)

Ale urco chce znát spotrebu plynu aby se vedelo zda se drazsi kondenzak vubec vyplatí. Prece jen kde porad sehnat stacionarni viadrus kolem 20k...

Autor: Jozef Homola
Datum: 03.02.2018 17:37 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 100172
reakce na ...
Kupte nejlevnější kondenzační kotel, protože ten drahý u vás větší službu neudělá. Pokud máte TUV připravovanou průtokově, tak ještě můžete sehnat i atmosférický. Vše se odvíjí od koncepce topného okruhu a vaší roční spotřeby plynu a nebo tepelných ztrát. Stacionární kotle jsou překonané těmi lehčími závěsnými z pohledu účinnosti.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní nákladyTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Další plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavbě