Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

prasknute napojenie na komin

Autor: Jan Stetka
Datum: 04.02.2018 17:49
uživatel: 127123


Fotogalerie:

Ahojte,

dnes prasklo napojenie na samotovy komin pouzivany asi 3 mesiace!!! Krbova vlozka ROMOTOP 12kW, Asi nerez expandoval rychlejsie ako samot, ale nechapem preco to teda particka krbarov takto vyriesila.

Aky je vas nazor? Ako to opravit?

Ja som rozmyslal urezat diamantom a napojit redukciou? Chcem zavolat inych krbarov ale priznam sa ze uz im moc neverim, tak chcem vediet aj Vas nazor. Prip. nazor inych krbarov.

Nepomohol by aj klampiar?

Diky dopredu za vsetky rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Ondra Brichta04.02.2018 21:49
Jan Stetka04.02.2018 19:40
Ondra Brichta04.02.2018 18:52

Příspěvky
Autor: Ondra Brichta
Datum: 04.02.2018 18:52 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117952
reakce na ...
Tak především prvně reklamovat u toho, kdo to zapojil. Kovová část kouřovodu musí mít dostatečný prostor pro dilatování do stran, nesmí být v keramickém kouřovodu natěsno, když pořídíte v nějakém marketu napojení keramického komína pro daný průměr šamotové roury, tak vždycky to jde poměrně lehce nasadit(jen s mírným odporem přes těsnicí šňůru) a je tam dostatečný prostor pro dilataci.
Pokud to nebude chtít autor takového připojení opravit, vezměte úhlovou brusku(flexa), pořiďte diamantový kotouč a uřízněte rouru v místě, kde to není poškozené. Řezání trubky provádějte v klidu, s přestávkami, netlačte na kotouč (zvlášť u levných kotoučů) jinak hrozí prasknutí šamotu.
Kupte si napojení do šamotového komína a napojte si to znovu a lépe - existují dvě verze napojení:
1. převlečné nerezové napojení, kdy je plech s těsněním nasunut přes keramickou rouru, to je blbuvzdorné řešení, kdy nehrozí roztržení keramické roury, jen si musíte ohlídat vnější průměr keramické roury, nejsou všechny stejné a převlečná redukce tomu musí odpovídat.
2. napojení dovnitř šamotové roury, které se vsune dovnitř, díky pružnému těsnění kolem trubky nehrozí roztržení keramiky, pokud se to tam tedy nenarve natvrdo, jak se asi stalo zde.

Autor: Jan Stetka
Datum: 04.02.2018 19:40 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 127123
reakce na ...
Dakujem za odpoved, este sa opytam, mozno hlupa otazka, ale ako sa potom rieši, ked je kourovod zapojeni "po kouri" ? To zn uzsou castou smerom k sopuchu?

Je pri prvom "blbuvzdornom" rieseni i moznost kupit převlečné nerezové napojení na tento sposob zapojeni kourovodu?

Este raz mnohokrat diky.

Autor: Ondra Brichta
Datum: 04.02.2018 21:49 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 117952
reakce na ...
zapojení po kouři v kombinaci s převlečným napojením, které je po vodě, je z principu méně obvyklé... nepíšu záměrně nemožné, protože v kutilském provedení je možné vše, tedy i kombinace převlečného napojení s vnitřním napojením po kouři, ale není to standartní řešení...napojil bych to standartně přes tohle: https://www.hornbach.cz/shop/Redukce-prechod-150-200-mm-BERTRAMS/8319393/artikl.html

Jinak napojení do komína po vodě(převlečné napojení) a přitom v další části napojení na ocelový kouřovod po kouři je možné, pokud je to ochoten výrobce individuálně vyrobit... jinak běžně pokud napojíme vršek po vodě, jede to až dolů taky po vodě..což je výhodné u lidí, co blbě topí, protože jim dehet neleze ze spár ven, ale stéká postupně až do topeniště.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.