Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov

Dřevostavba - Zkušenosti, dodavatel

Autor: Pavel Valeš
Datum: 04.02.2018 19:35
uživatel: 127124

Zdravím všechny,

rád bych se zeptal na zkušenosti s bydlením v dřevostavbě (pro a proti v porovnáním se zděnými domy), její realizací apod. Pokud by jste někdo mohl poskytnout pozitivní, nebo i negativní zkušenost s "dodavateli" dřevostaveb, rád si počtu. Díky

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Datum: 18.05.2018 13:28 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 113498
reakce na ...
Dobrý den, váš dotaz vydá na samostatný článek. Obojí má svoje výhody a nevýhody. Neexistuje správné řešení a správná cesta. Vždycky to bude o osobním pocitu a prioritách.
Výhody dřevostaveb:
- rychlá výstavba
- vhodný pro nízkoenergetickou a pasivní výstavbu
- větší výměra plochy místností při stejné zastavěné ploše oproti zděným domům
- rozhodně nižší uhlíková stopa oproti zděným domům (šetříte přírodu i Zemi)
- při zvolení vhodných materiálu se jedná o ekologické a také ekonomické bydlení
- neakumulujete tolik tepla do stěn domu, protože dřevostavby nemají takovou tepelnou akumulaci jako zděné domy (což ale zároveň může být pro někoho i nevýhoda)
- podle mě určitě menší morální zastarání (za 10 let budete chtít něco dodělat? U dřevostavby podle mě snažší než u zděného domu. Tím myslím zasekávání něco do zdí, prašnost, bourání atp).
Výhody zděných domů:
- akumulace tepla do stěn (což pro někoho může být zase nevýhoda)
- pro někoho pocit, že to je prostě "pevné"
- zděný dům si dnes spousta lidí staví na koleně samo. U dřevostavby je potřeba mít znalosti, dodržovat technologickou kázeň a věnovat se detailům.
Klidně se ptejte, co vás dál zajímá? Pokud budu vědět, rád pomůžu.
Jinak odkaz na dobrou realizační firmu, se kterou mám osobní zkušenost, co se dřevostaveb týče: futurami.cz

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.