vytápění malého bytu

Autor: Veronika Vránová
Datum: 05.02.2018 17:33
uživatel: 127128


Dobrý den,

prosím o radu/zkušenosti s možnosti vytápění menšího bytu o celkové ploše 31 m2. Z důvodu neprůchodnosti komínu není možné zřídit plynový kotel. Uvažovala jsem tedy o elektrickém kotli a zásobníku, nicméně vzhledem k velikosti a uspořádání bytu se to také nejeví jako ideální řešení, zabíralo by to dost místa. Jako další možnost zvažuji infrapanely a zásobník na tekoucí teplou vodu. Problém je, že bych chtěla mít v bytě i jedno klasické topení, na kterém mohu v případě potřeby sušit oblečení apod. Z tohoto důvodu bych tam ráda nechala stará kachlová kamna - akumulačky - nicméně se bojím, že občasné přitápění těmito kamny nebude efektivní (kvůli dlouhé době nahřátí cihel) a bude finančně nevýhodné. Nenapadá vás nějaká další varianta, jak problém řešit? Předem děkuji za jakékoliv názory/rady.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Filip Filip
Datum: 06.02.2018 14:20 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 126822
reakce na ...
Dobrý den. Akumulační kamna jsou koncipována tak, že se nahřejí v noci a přez den topí. Takže ty bych vyhodil jako první. Když ten komín nejde profrézovat, tak zbývá elektrika.
Je několik možností, jak topit. Nejmenší investici představují přímotopy, infopanely nejsou to pravé ořechové. Topné podlahové fólie vyžadují rekonstrukci podlahy, stropní zase rekonstrukci stropu. A to všechno je pracné a drahé. Já bych řekl, že nejlepší je cesta nejmenšího odporu - strčit přímotop, nebo olejový radiátor do zásuvky. Jestli jste sama, tak Vám bude stačit elektrický bojler s objemem do 80 l vody. Nicméně je potřeba zjistit, zda budete mít dostatečně dimenzovanou přípojku elektriky. A udělat nějaký základní plánek, jak to všechno bude zapojeno. Na to bude nejlepší si někoho zavolat a konzultovat to osobně. Nejlépe s někým kdo by to eventuálně dělal. Filip

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní nákladyTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Další plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavbě