Netěsnost trubky topení

Autor: Jiří Tomášek
Datum: 06.02.2018 12:17
uživatel: 104520


Fotogalerie:
obrázek č. 1 obrázek č. 2
Zdravím,

mám problém s jedním netěsným svárem na topení (letované koleno 90 st.). Minulý týden nám topenář dělal rozvody topení na půdě a poškodil jeden svár u kolena, který nyní netěsní. Topení normálně běží, ale okolo sváru je vlhko. Celé přízemí je také z CU trubek, ale sváry jsou letované. Jaký máte názor na opravu tohoto prasklého sváru? Na prvním obr. je problémové místo v kroužku - je cca 10 cm pod úrovní podlahy. Zespoda se nedá dostat, tam je již obyvatelné přízemí. Skladba podlahy na půdě je: trámy, mezi nimi vata, prkenný záklop, 30 mm Rockwool steprock HD, 2x OSB 18 mm. Topenáři se letovat nechce, bojí se zapálení. Chce vyříznout podlahu ze shora. Aby se tam dostal s lisovačkou, je ale potřeba vyříznout cca 50x20 cm, což se mi nechce, je to již finální podlaha. Jak byste to opravili vy? Díky za názory.

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Příspěvky
Autor: Jaroslav Dítě
Datum: 06.02.2018 12:47 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 124505
reakce na ...
Co je podle vás menší škoda. Podpálit barák, nebo vyměnit dvě prkna, tím myslím jejich části za nějaké dvě stovky?
Nehledě na to, že lisovaný spoj bude určitě pevnější, než nějaké přeletování spoje ve stísněných podmínkách. Topenáře samotného to musí mrzet a tak bych si nevymýšlel. Podle fotografie odvádí dobrou práci.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat. 
 

Aktuální články na ESTAV.czJak poznat poškozené stavební dříví, jak se projevuje dřevokazný hmyz a houbyO fotovoltaiku je v ČR zájem, bariérou jsou vstupní nákladyTmavé dekory dveří v kontrastu nebo v tónu?Další plavební komora na Vltavě? Povodí chce oživit debatu o stavbě