Nejnavštěvovanější odborný portál pro stavebnictví a technická zařízení budov
Reklama

Řízen souběhu el. zařízení

Autor: Tomas Macek
Datum: 11.02.2018 09:25
uživatel: 125477

Zdravím, řeším, jak řídit el. sálavé panely a bojlery tak, aby se spínaly prioritně podle teploty, ale v průběhu 20 h tak, aby neběžely zároveň, ale co nejvíc vyplnili těch 20 h NT. Tj. souběh bude malý a jistič menší = úspora na platbě za jistič. 5 bytů, příkon 5 bojlerů á 2,5 kW, panely 14 kW. Pokud by se dal seřídit souběh třeba na polovinu, tj. na 13 kW, je úspora na jističi 20 A na dům, tj. cca 10 000 ročně. Díky :)

odpovědět na příspěvek

Příspěvky v této diskusi vyjadřují názory čtenářů. Redakce portálu TZB-info nemůže ovlivnit jejich obsah, ale vyhrazuje si právo je odstraňovat.
Chronologický seznam příspěvků
Tomas Macek22.04.2018 08:35
Pavel Šebek17.02.2018 03:42

Datum: 22.04.2018 08:35 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 125477
reakce na ...
Pavle,

Aktuální stav: 5 bytů, elektrokotel, v budoucnu TČ.
Vypnutí elektrokotle / bojleru pokud poběží moc výkonných spotřebičů v domě - zejména sporáky (3x 7 kW max, 2x 3,5 kW max).

Díky :)

Autor: Pavel Šebek
Datum: 17.02.2018 03:42 odpovědět upozornit redakci
uživatel: 104777
reakce na ...
Dobrý den , řešit se dá spousta věcí jen je potřeba vědět počet těles a zda je boiler na tři fáze a kolik je panelů atd.

Já zapojil boiler 120L 2kW 1fáz a jedny akumulačky 2,7kW 3fáz v bytě kde je hlavní jistič 20A 1fáz. s 8h noční proud , voda je pro tři OK a aku jednu místnost zvládnou s termostatem na 40% v pohodě udržet na 22C i při -5C

Jen jsem boilet zapojil na polovinu výkonu a v aku jsem vyměnil dvě vadné 900W za 1333W tyče a ty jsou zapojeny tak že obě berou jen 1333W a ta třetí původní 900W je v horní části a zatím není zapojena , počítal jsem že by se zapojila pokud by to málo topilo ale není důvod a tak je to v pohodě i o výkendu kdy noční proud jde po obědě a v bytě jedou i ostatní věci , jen se nepouští pračka a myčka současně.

Je na Vás nějaký kontakt? můžeme to teoreticky probrat jaké jsou možnosti.

odpovědět na původní příspěvek

Přihlášení/odhlášení odběru příspěvků e-mailem:
váš e-mail:
Toto je nemoderovaná diskuse čtenářů portálu TZB-info. Redakce nenese zodpovědnost za obsah příspěvků a vyhrazuje si právo příspěvky odstraňovat.